Promosaurus. Poradnik promocji nauki

„Jest tyle pomysłów i możliwości, jak nigdy dotąd!" pisze w swoim tekście prof. Lech Mankiewicz, jeden ze współautorów opublikowanego właśnie „Promosaurusa. Poradnika promocji nauki". To te – związane z mówieniem i pisaniem o nauce – pomysły, możliwości, także obserwacje i doświadczenia autorów stanowią sedno „Promosaurusa".
więcej o Promosaurus. Poradnik promocji nauki

Małopolska Noc Naukowców 2013 na UJ

Tegoroczna Małopolska Noc Naukowców przyciągnęła na Uniwersytet Jagielloński ponad 14 000 osób. 19 jednostek przygotowało dla odwiedzających warsztaty, pokazy, wykłady i konkursy, a w programie pojawiły się zarówno popularne od lat atrakcje jak i nowe, intrygujące nowości. Najwięcej osób odwiedziło Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej, gdzie podczas warsztatów można było zdać egzamin na czarodzieja.
więcej o Małopolska Noc Naukowców 2013 na UJ

Brokerzy innowacji z CITTRU

Dr inż. Gabriela Konopka-Cupiał oraz dr Renata Bartoszewicz, obie z CITTRU zostały wybrane na stanowiska brokerów innowacji. Będę one zajmować się transferem technologii w porozumieniu - odpowiednio - z Wydziałem Chemii oraz Biologii i Nauk o Ziemi UJ. Z Uniwersytetu Jagiellońskiego podobnego wyróżnienia dostąpił też Michał Markiewicz, który będzie pracował dla Wydziału Matematyki i Informatyki. 30 wyłonionych w ramach pierwszej edycji brokerów innowacji będzie miało za zadanie m.in. inicjowanie procesów komercjalizacji wyników badań naukowych
więcej o Brokerzy innowacji z CITTRU

Dziesięć na dziesięciolecie: 10 szkoleń CITTRU

W kolejnej odsłonie naszego cyklu przedstawiamy organizowane przez CITTRU szkolenia. Adresujemy je zarówno do naukowców, studentów, jak i przedsiębiorców. Uczestnikami zajęć są osoby pragnące założyć własną firmę
więcej o Dziesięć na dziesięciolecie: 10 szkoleń CITTRU

"Innowacja jest kobietą"... z UJ

Współpracująca z CITTRU dr Anna Waszkielwicz (CM UJ) zobyła głowny laur w drugiej edycji konklursu "Innowacja jest kobietą". Nagroda przypadła jej za wynalazek "Lek przeciw bólowi neuropatycznemu i/lub padaczce", którego biznesowym wdrożeniem zajmuje się CITTRU.
więcej o "Innowacja jest kobietą"... z UJ

Dziesięć na dziesięciolecie: 10 publikacji CITTRU, które warto znać

Z okazji dziesięciolecia CITTRU przypominamy 10 naszych najciekawszych publikacji. Ich różnorodność – zarówno w formie, jak i treści – niech będzie ilustracją dla szerokiego spektrum naszych działań.
więcej o Dziesięć na dziesięciolecie: 10 publikacji CITTRU, które warto znać

Tomograf pozytonowy z UJ - technologia (bliskiej) przyszłości

"Na UJ powstaje nowoczesny, tani tomograf pozytonowy" - pisze w obszernej informacji portal Nauka w Polsce. Warto podkreślić, że nowy tomograf jest jednym z najważniejszych elementów oferty technologicznej CITTRU, "Opracowywany właśnie model będzie nawet dwukrotnie tańszy niż obecnie wykorzystywane tomografy PET. W połączeniu z lepszą o przynajmniej kilkanaście procent rozdzielczością uzyskiwanego dzięki niemu obrazu oraz możliwością łatwego powiększania
więcej o Tomograf pozytonowy z UJ - technologia (bliskiej) przyszłości

Dziesięć na dziesięciolecie 10 kluczowych projektów w historii CITTRU

Z okazji 10-lecia CITTRU prezentujemy 10 projektów finansowanych z puli funduszy strukturalnych UE, w których CITTRU uczestniczyło na różnych etapach aplikowania o dotacje oraz realizacji zadań. Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego – II etap budowy Budowa Auditorum Maximum, jednego z najnowocześniejszych budynków Uniwersytetu
więcej o Dziesięć na dziesięciolecie 10 kluczowych projektów w historii CITTRU

CITTRU pozyskało finansowanie na nowe patenty

Kolejne projekty badawcze realizowane na UJ uzyskały dofinansowanie na ochronę patentową w kraju i za granicą. Łączna kwota dofinansowania wynosi ok. 630 tys. zł. Wnioski o dofinansowanie zostały przygotowane i będą koordynowane przez CITTRU.
więcej o CITTRU pozyskało finansowanie na nowe patenty

Dziesięć wywiadów na dziesięciolecie - Jacek Woźniak

"Mniej na mury, więcej na badania, rozwój i innowacje - tak skrótowo, w rozmowie z CITTRU, charakteryzuje zakres nowych funduszy europejskich (od 2014 roku) Jacek Woźniak - Pełnomocnik Zarządu Województwa Małopolskiego ds. Planowania Strategicznego.
więcej o Dziesięć wywiadów na dziesięciolecie - Jacek Woźniak