Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Nawigacja Nawigacja

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Newsy CITTRU

Innowacyjna technologia opracowana na UJ wylicencjonowana do Innovative Photocatalytic Solutions, sp. z o. o.

W dniu 23 czerwca w siedzibie Centrum Transferu Technologii CITTRU została podpisana umowa licencyjna na korzystanie z patentu pt. „Fotokatalityczne powłoki z TiO2 na powierzchniach polimerowych aktywowane światłem widzialnym, sposób ich otrzymywania oraz zastosowanie” pomiędzy Uniwersytetem Jagiellońskim a firmą Innovative Photocatalytic Solutions, sp. z o. o. (InPhoCat).
więcej o Innowacyjna technologia opracowana na UJ wylicencjonowana do Innovative Photocatalytic Solutions, sp. z o. o.

Ogłoszenie o pracę - Broker

CTT CITTRU UJ poszukuje specjalisty ds. transferu technologii i współpracy z biznesem w zakresie nauk fizycznych, informatycznych, technicznych – w wymiarze pełny etat (umowa na zastępstwo).
więcej o Ogłoszenie o pracę - Broker

Innowacyjna technologia powstała na UJ wchodzi na rynek

Opracowane na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego biokompatybilne nanokapsuły, umożliwiające skuteczne dostarczanie do organizmu związków hydrofobowych, już wkrótce znajdą zastosowanie w przemyśle farmaceutycznym. Uczelnia przed niespełna dwoma laty sprzedała tę technologię spółce CHDE Polska SA. Teraz przedstawiciele spółki zapowiadają, że pierwsze produkty oparte na wynalazku niebawem trafią do sprzedaży.
więcej o Innowacyjna technologia powstała na UJ wchodzi na rynek

MIT Enterprise Forum CEE

Rozpocząła się rekrutacja do IV edycji akceleracyjnego MIT Enterprise Forum CEE - przedsięwzięcia od lat wspierającego rozwój młodych przedsiębiorców, głównie z innowacyjnych startupów naukowo-technicznych.
więcej o MIT Enterprise Forum CEE

Nowa, efektywna metoda pozyskiwania sadzonek jesionu wyniosłego

Poznajcie nową technologię do pozyskiwania sadzonek jesionu wyniosłego opracowaną przez iterdyscyplinarny zespół naukowy z Uniwersystetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.
więcej o Nowa, efektywna metoda pozyskiwania sadzonek jesionu wyniosłego

UNA.TEN - poznajcie zespoły z UJ!

Przez 10 dni studenci oraz doktoranci, pod skrzydłami swoich mentorów, pracują w grupach, szukając możliwych rozwiązań na problemy z czterech obszarów problemów związanych z pandemią COVID-19.
więcej o UNA.TEN - poznajcie zespoły z UJ!

Międzynarodowy projekt UNA.TEN rozpoczął się na UJ

27 kwietnia w Uniwersytecie Jagiellońskim rozpoczęliśmy międzynarodowy projekt UNA.TEN - "Transfer Emergency Now! 10 days for change" zorganizowany przez związek uniwersytetów europejskich UNA Europa.
więcej o Międzynarodowy projekt UNA.TEN rozpoczął się na UJ

Wsparcie dla szpitala - poszukiwani koordynatorzy!

Wsparcie dla szpitala to inicjatywa pomocy polskim szpitalom. Jeśli lubisz działać i możesz pomóc dołącz. Tak niewiele może zmienić tak wiele!
więcej o Wsparcie dla szpitala - poszukiwani koordynatorzy!

Opracowanie technologii biotyzacji do komercyjnej, ekologicznej produkcji owoców jagodowych

Zespół naukowy Uniwersytet Jagielloński w Krakowie opracował inokulum stymulujące wzrost sadzonek malin oraz borówki amerykańskiej.
więcej o Opracowanie technologii biotyzacji do komercyjnej, ekologicznej produkcji owoców jagodowych

NCBR przeznacza 200 mln zł na walkę z koronawirusem

200 mln zł trafi do polskich przedsiębiorców i naukowców, którzy pracują nad diagnostyką, leczeniem i przeciwdziałaniem chorobom wirusowym. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło konkurs Szybka Ścieżka „Koronawirusy”. Agencja wykonawcza Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego sięga po sprawdzoną formułę finansowania innowacji z Funduszy Europejskich, by przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się pandemii koronawirusów, w tym SARS-CoV-2.
więcej o NCBR przeznacza 200 mln zł na walkę z koronawirusem