CITTRU pozyskało finansowanie na nowe patenty

Abstrakcja z kul i okręgówKolejne projekty badawcze realizowane na UJ uzyskały dofinansowanie na ochronę patentową w kraju i za granicą. Łączna kwota dofinansowania wynosi ok. 630 tys. zł. Wnioski o dofinansowanie zostały przygotowane i będą koordynowane przez CITTRU. Dofinansowanie zostało przyznane w ramach działania 1.3.2. Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

PROJEKTY

• "Fotokatalityczne powłoki z TiO2 na powierzchniach z tworzyw sztucznych i metali", czas trwania do końca 2015 roku. W ramach projektu sfinansowana zostanie ochrona patentowa w Europie i USA dla już istniejącego wynalazku dotyczącego fotokatalitycznych powłok powierzchni polimerowych. Zostanie też przygotowane zgłoszenie polskie, zgłoszenie międzynarodowe w trybie PCT oraz zgłoszenia w Europie i USA dla nowego wynalazku obejmującego pokrywanie powierzchni metalowych powłoką fotokatalityczną, który jest aktualnie opracowywany na Wydziale Chemii w oparciu pierwotną technologię.
  •  "Nowe układy elektroniczne", czas trwania do końca roku 2015. W ramach projektu sfinansowana zostanie ochrona jednego już istniejącego wynalazku "Układ do pomiaru ładunku elektrycznego" oraz jednego nowego – „Integrator ładunku o bardzo niskim poziomie szumów i ekstremalnie niskim prądzie upływu". Projekt umożliwi objęcie obu wynalazków ochroną w Polsce oraz za granicą (tryb PCT oraz tryb regionalny przed Europejskim Urzędem Patentowym a także w następujących państwach: USA, Japonia, Korea Płd. i Chiny).

W ramach wszystkich tych projektów, oprócz środków na ochronę patentową, zapewnione są także środki m.in. na promocję projektu i jego rezultatów i ekspertyzy dotyczące potencjału komercjalizacyjnego projektów.

Oferta technologiczna UJ

Kontakt: radoslaw.rudz@uj.edu.pl