Brokerzy innowacji z CITTRU

Dr inż. Gabriela Konopka-Cupiał oraz dr Renata Bartoszewicz, obie z CITTRU zostały wybrane na stanowiska brokerów innowacji. Będę one zajmować się transferem technologii w porozumieniu - odpowiednio - z Wydziałem Chemii oraz Biologii i Nauk o Ziemi UJ. Z Uniwersytetu Jagiellońskiego podobnego wyróżnienia dostąpił też Michał Markiewicz, który będzie pracował dla Wydziału Matematyki i Informatyki. 30 wyłonionych w ramach pierwszej edycji brokerów innowacji będzie miało za zadanie m.in. inicjowanie procesów komercjalizacji wyników badań naukowych

Dr inż. Gabriela Konopka-Cupiał oraz dr Renata Bartoszewicz, obie z CITTRU zostały wybrane na stanowiska brokerów innowacji. Będę one zajmować się transferem technologii w porozumieniu - odpowiednio - z Wydziałem Chemii oraz Biologii i Nauk o Ziemii UJ. Z Uniwersytetu Jagiellońskiego podobnego wyróżnienia dostąpił też Michał Markiewicz, który będzie pracował dla Wydziału Matematyki i Informatyki.

30 wyłonionych w ramach pierwszej edycji brokerów innowacji będzie miało za zadanie m.in. inicjowanie procesów komercjalizacji wyników badań naukowych, zakładania spółek typu spin off oraz zawierania umów licencyjnych - informuje portal MNiSW w notce o wręczeniu nominacji przez Minister Kudrycką (na zdjeciu prof. Kudrycka, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz dr Gabriela Konopka-Cupiał).

Brokerzy innowacji swoje prace zaczynają z poczatkiem października.

Foto: www.nauka.gov.pl/aktualnosci-ministerstwo/brokerzy-innowacji-wylonieni.html