Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Nawigacja Nawigacja

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Dziesięć na dziesięciolecie: 10 szkoleń CITTRU

W kolejnej odsłonie naszego cyklu przedstawiamy organizowane przez CITTRU szkolenia. Adresujemy je zarówno do naukowców, studentów, jak i przedsiębiorców. Uczestnikami zajęć są osoby pragnące założyć własną firmę

W kolejnej odsłonie naszego cyklu przedstawiamy organizowane przez CITTRU szkolenia. Adresujemy je zarówno do naukowców, studentów, jak i przedsiębiorców. Uczestnikami zajęć są osoby pragnące założyć własną firmę, nawiązać efektywną współpracę z biznesem albo popularyzować wyniki swoich badań. Niektóre trwały kilka godzin, inne kilka dni, a jeszcze inne – kilka tygodni. Część z nich, mimo że należy do przeszłości, umieszczamy w tym zestawieniu, chcąc pokazać, że wciąż wracamy do pewnych zagadnień, nieustannie starając się ulepszać naszą ofertę.

Szkoła Letnia (2006) Tygodniowy wyjazd do Jamnej k/Ciężkowic, podczas którego studenci i młodzi naukowcy zgłębiali zagadnienia związane z tworzeniem i prowadzeniem firmy. Uczestnicy poznali tajniki autoprezentacji oraz zarządzania czasem i stresem, a także stworzyli w grupach cztery biznesplany - zwyciężyło pięciu studentów AGH i UJ, którzy opracowali pomysł na nowatorskie studio graficzne.

Warsztaty Umiejętności Biznesowych (2007) Dwa dwunastogodzinne cykle warsztatów dla doktorantów i młodych naukowców, przeprowadzone w ramach projektu GROW Bridging Business and Science. Zorganizowane zostały aby pomóc naukowcom zdobyć nowe umiejętności w zakresie kompetencji biznesowych – poczynając od tworzenia biznesplanu, przez efektywne przedstawienie projektu, aż po prowadzenie negocjacji, przy jednoczesnej dbałości o ochronę własności intelektualnej.

Spotkania z przedsiębiorczością (2009-2010) Organizowane w porozumieniu z Urzędem Miasta Krakowa spotkania studentów z pracownikami Punktu Obsługi Przedsiębiorcy UMK. Na przestrzeni 2 lat ponad 300 studentów mogło pogłębiać swoją wiedzę w zakresie prawnych, finansowych i organizacyjnych aspektów prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Naukowiec i biznesmenSpecjalistyczne aspekty ochrony własności intelektualnej (2009) Szkolenie prowadzone przez rzecznika patentowego specjalizującego się w wynalazkach z dziedziny farmacji i biotechnologii. Naukowcy i doktoranci UJ mieli okazję dowiedzieć się, jakie wynalazki podlegają ochronie, jakie są koszty ochrony patentowej i jak wyglądają procedury związane z objęciem wynalazku ochroną patentową.

Publiczna prezentacja nauki – praktyczne wskazówki (2010) Wakacyjne warsztaty, prowadzone przez Wiktora Niedzickiego, dziennikarza radiowego i telewizyjnego, autora takich popularnonaukowych programów jak „Laboratorium" czy „Nobel dla Polaka". Naukowcy, studenci i doktoranci UJ mogli ćwiczyć się w sztuce prezentowania siebie i swoich osiągnięć naukowych, pracować nad mową ciała i dowiedzieć się jak przygotować się do wystąpień, wywiadów i konferencji prasowych.

Jak korzystać z baz patentowych? (2010) Praktyczne warsztaty przeszukiwania baz patentowych dla pracowników i doktorantów UJ. Zaprezentowano narzędzia oferowane przez te bazy, a także jak za ich pomocą znaleźć materiały z pożądanej dziedziny i jak zapisać uzyskane wyniki.

Kto wie o Twoich badaniachSzkoła Promocji Nauki – Materiały Poligraficzne (od 2010) Najpopularniejsze (aż 137 uczestników w siedmiu cyklach warsztatów) z cyklu zajęcia Szkoła Promocji Nauki. Praktyczne aspekty przygotowywania materiałów do druku – od projektu (z uwzględnieniem aspektów technicznych i estetycznych), przez redakcję tekstu, aż po przygotowanie zlecenia dla wykonawcy. Kolejne zajęcia już jesienią 2013 roku.

Jak pisać teksty popularnonaukowe? (2011) Dwudniowe warsztaty dla naukowców, doktorantów i studentów z UJ prowadzone przez Sławomira Zagórskiego, szefa Działu Nauka Gazety Wyborczej. Możliwość przyjrzenia się z bliska warsztatowi dziennikarza zajmującego się nauką i wprawienia się w sztuce pisania tekstów popularnonaukowych.

System naczyń połączonych walizka i probówkaSystem Naczyń Połączonych – firma akademicka szansą rozwoju kariery (2011-2012) Zakrojony na szeroką skalę projekt szkoleniowo - doradczy, prowadzony w pięciu cyklach od 2011 do 2012 roku. Zawierał pięć modułów szkoleń: rozwojowych, komercjalizacyjnych, praktycznych, marketingowych i na temat tworzenia biznesplanu. Dodatkową motywacją dla uczestników były nagrody pieniężne w konkursie na najlepszy biznesplan.

Małopolski Festiwal Innowacji (2013) W ramach tegorocznego Festiwalu CITTRU zorganizowało dwa seminaria. „Innowacyjne zarządzanie własnym budżetem", skierowane do przedsiębiorców, ale także studentów i pracowników, czyli po prostu osób dysponujących własnym budżetem, oraz „Promocja nowych technologii – przepis na inspirację", które poruszało temat współpracy biznesu i nauki na rynku zaawansowanych technologii.