W NIMBie o nauce i fantastyce

"Czytelnik fantastyki lub pisarz fantasta są w gruncie rzeczy badaczami na wakacjach" – tak na łamach NIMBa 15 relacje między nauką i fantastyką podsumowuje autorka jednego z tekstów.
więcej o W NIMBie o nauce i fantastyce

20 patentów w 2012 roku. Czas na podsumowanie

Patenty i zgłoszenia patentowe to główne elementy tworzonej przez CITTRU oferty technologicznej UJ. Rok 2012 przyniósł postęp w tym zakresie.
więcej o 20 patentów w 2012 roku. Czas na podsumowanie

Dofinansowanie ochrony patentowej projektów UJ

Trzy duże projekty naukowców z UJ uzyskały łącznie prawie 600 tys. złotych dofinansowania na ochronę patentową w kraju i za granicą. Projekty (w części poza-naukowej) zostały przygotowane i będą koordynowane przez CITTRU.
więcej o Dofinansowanie ochrony patentowej projektów UJ

Naukowcy UJ wystąpili na TEDxKraków 2012

Podczas tegorocznej edycji TEDxKraków wśród zaproszonych mówców aż czworo reprezentowało UJ. Pod lupą organizatorów i gości wydarzenia postawione zostało Sekretne życie – to, co na pozór jest przeciętne i codzienne, okazuje się zaskakujące a często intrygujące i istotne.
więcej o Naukowcy UJ wystąpili na TEDxKraków 2012

Kolejna rekrutacja na staże w jednostkach naukowych

Do 25 października br. trwa kolejna rekrutacja na staże w jednostkach naukowych. Jednostki zainteresowane nawiązaniem lub poszerzaniem współpracy z przedsiębiorcami, mają szansę na przyjęcie pracownika przedsiębiorstwa na trzymiesięczny staż.
więcej o Kolejna rekrutacja na staże w jednostkach naukowych

Futurystyczny "Futuronauta" do poczytania

Maszyny do pisania książek, aplikacja gwarantująca szczęście jej użytkownikowi, klinika leczenia zniewolenia to tylko przykłady kilkudziesięciu futurystycznych wizji przyszłości świata i ludzkości, jakie zawarte zostały w pokonkursowej publikacji: "Futuronauta – najlepsze teksty futurystyczno-naukowe" wydanej przez Centrum Innowacji Transferu Technologii i Rozwoju Uniwersytetu (CITTRU).
więcej o Futurystyczny "Futuronauta" do poczytania

Noc Naukowców na UJ – padł kolejny rekord

Naukowe pokazy teatralne, warsztaty i prezentacje przyciągnęły na Uniwersytet Jagielloński 14 000 osób!, które miały możliwość odwiedzenia aż 15 różnych miejsc na uczelni. Do późnych godzin nocnych dzieci, młodzież i dorośli mogli zwiedzać, zwykle zamknięte dla szerokiej publiczności, laboratoria, samodzielnie sprawdzać
więcej o Noc Naukowców na UJ – padł kolejny rekord

Nowa strona CITTRU już jest! Ruszamy!

Witamy na stronie CITTRU w nowej odsłonie. W stosunku do poprzedniej strony kompletnie przeobraziliśmy poukładanie treści oraz otoczkę wizualną (grafikę). Testuj nową stronę. Zdobywaj nagrody!
więcej o Nowa strona CITTRU już jest! Ruszamy!

Oferty pracy w ramach projektów TEAM - biologia komórki i fotokataliza

Zakład Biologii Komórki zatrudni trzech doktorantów do badań nad projektem TEAM. Swoją ofertę dla studentów, doktorantów i doktorów przedstawia też Wydział Chemii (specjalność fotokataliza)
więcej o Oferty pracy w ramach projektów TEAM - biologia komórki i fotokataliza

NIMB 14: dyskusja o "nowej nauce"

W kwietniu 2012 roku odbyło się organizowane przez CITTRU Forum Nowej Nauki. O czym konkretnie dyskutowano? Jakie w trakcie debaty pojawiły się kwestie kluczowe i kontrowersje?
więcej o NIMB 14: dyskusja o "nowej nauce"