Dziesięć wywiadów na dziesięciolecie - Andrzej Ryś

Idea wykwalifikowanej „swatki", która miała połączyć świat uniwersytetu i biznesu potrzebowała impulsu… wyzwolił go spacer po Plantach. Potem było dużo pracy i ludzie, którzy pragnęli pozytywnych zmian. Tak powstało CITTRU, które „przez wszystkie te lata było inkubatorem talentów i idei" - mówi Andrzej Ryś, pomysłodawca i pierwszy szef CITTRU, w wywiadzie, którego udzielił z okazji 10-lecia naszego istnienia.
więcej o Dziesięć wywiadów na dziesięciolecie - Andrzej Ryś

Nauka w nowym budżecie unijnym

8. lutego 2013 po wielogodzinnych debatach ustalony został nowy budżet unijny na lata 2014-2020. Polska ma w jego ramach dostać 106 mld Euro. Znaczne część tych pieniędzy winna sfinansować działania wspierające rozwój nauki i podniesienie innowacyjności państw UE. W dokumencie "Conclusions (Multiannual Financial Farmework)", opublikowanym przez Komisję Europejską, czytamy między innymi w punkcie 16:
więcej o Nauka w nowym budżecie unijnym

Dziesięć na dziesięciolecie: 10 informacji o 10 wydarzeniach z dziejów CITTRU

Aktywność CITTRU oparta jest na otwartości i ciągłym komunikowaniu się: ze społecznością akademicką, biznesem, administracją i ze społeczeństwem. Stale współpracujemy z mediami przygotowując różnorodne informacje i ułatwiając dziennikarzom prace na terytoriach nauki. Wycinek efektów tego rodzaju działań przedstawia poniższe zestawienie.
więcej o Dziesięć na dziesięciolecie: 10 informacji o 10 wydarzeniach z dziejów CITTRU

10 lat CITTRU - galeria zdjęć 2003-2012

„CITTRU zmieniło DNA najstarszej polskiej uczelni. Wzbogaciło kod genetyczny UJ o chromosom innowacyjności". Dowody? Znaleźć je można będzie w publikacji podsumowującej nasze dziesięciolecie, na stronie poświęconej jubileuszowi oraz w trakcie różnorodnych wydarzeń, które będą miały miejsce w 2013 roku. Za nami dziesięć lat działalności! Świętujcie ten jubileusz razem z nami!
więcej o 10 lat CITTRU - galeria zdjęć 2003-2012

W NIMBie o nauce i fantastyce

"Czytelnik fantastyki lub pisarz fantasta są w gruncie rzeczy badaczami na wakacjach" – tak na łamach NIMBa 15 relacje między nauką i fantastyką podsumowuje autorka jednego z tekstów.
więcej o W NIMBie o nauce i fantastyce

20 patentów w 2012 roku. Czas na podsumowanie

Patenty i zgłoszenia patentowe to główne elementy tworzonej przez CITTRU oferty technologicznej UJ. Rok 2012 przyniósł postęp w tym zakresie.
więcej o 20 patentów w 2012 roku. Czas na podsumowanie

Dofinansowanie ochrony patentowej projektów UJ

Trzy duże projekty naukowców z UJ uzyskały łącznie prawie 600 tys. złotych dofinansowania na ochronę patentową w kraju i za granicą. Projekty (w części poza-naukowej) zostały przygotowane i będą koordynowane przez CITTRU.
więcej o Dofinansowanie ochrony patentowej projektów UJ

Naukowcy UJ wystąpili na TEDxKraków 2012

Podczas tegorocznej edycji TEDxKraków wśród zaproszonych mówców aż czworo reprezentowało UJ. Pod lupą organizatorów i gości wydarzenia postawione zostało Sekretne życie – to, co na pozór jest przeciętne i codzienne, okazuje się zaskakujące a często intrygujące i istotne.
więcej o Naukowcy UJ wystąpili na TEDxKraków 2012

Kolejna rekrutacja na staże w jednostkach naukowych

Do 25 października br. trwa kolejna rekrutacja na staże w jednostkach naukowych. Jednostki zainteresowane nawiązaniem lub poszerzaniem współpracy z przedsiębiorcami, mają szansę na przyjęcie pracownika przedsiębiorstwa na trzymiesięczny staż.
więcej o Kolejna rekrutacja na staże w jednostkach naukowych

Futurystyczny "Futuronauta" do poczytania

Maszyny do pisania książek, aplikacja gwarantująca szczęście jej użytkownikowi, klinika leczenia zniewolenia to tylko przykłady kilkudziesięciu futurystycznych wizji przyszłości świata i ludzkości, jakie zawarte zostały w pokonkursowej publikacji: "Futuronauta – najlepsze teksty futurystyczno-naukowe" wydanej przez Centrum Innowacji Transferu Technologii i Rozwoju Uniwersytetu (CITTRU).
więcej o Futurystyczny "Futuronauta" do poczytania