Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Nawigacja Nawigacja

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Newsy CITTRU

CITTRU kandydatem konkursu "Popularyzator nauki 2013"

Centrum Innowacji, Transferu Technologii i Rozwoju Uniwersytetu Jagiellońskiego kandyduje - w kategorii Instytucja Pozanaukowa - w IX edycji konkursu "Popularyzator Nauki", organizowanego przez serwis Nauka w Polsce Polskiej Agencji Prasowej oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
więcej o CITTRU kandydatem konkursu "Popularyzator nauki 2013"

Naukowcy UJ nagrodzeni w Brukseli

Podczas tegorocznej edycji Światowych Targów „BRUSSELS INNOVA 2013" dwa wynalazki opracowane na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego zostały nagrodzone złotym i srebrnym medalem.
więcej o Naukowcy UJ nagrodzeni w Brukseli

Zmiany organizacyjne

Szanowni Państwo, Z dniem 1 listopada 2013, zgodnie z Zarządzeniem nr 100 Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego z 11 października 2013 dotychczasowe zadania CITTRU zostały zwiększone i podzielone pomiędzy dwie jednostki: CITTRU oraz Dział Funduszy Lokalizacja biur obu jednostek oraz dane kontaktowe do poszczególnych pracowników nie ulegają zmianie. Zapraszamy do współpracy z obiema jednostkami.
więcej o Zmiany organizacyjne

Promosaurus. Poradnik promocji nauki

„Jest tyle pomysłów i możliwości, jak nigdy dotąd!" pisze w swoim tekście prof. Lech Mankiewicz, jeden ze współautorów opublikowanego właśnie „Promosaurusa. Poradnika promocji nauki". To te – związane z mówieniem i pisaniem o nauce – pomysły, możliwości, także obserwacje i doświadczenia autorów stanowią sedno „Promosaurusa".
więcej o Promosaurus. Poradnik promocji nauki

Małopolska Noc Naukowców 2013 na UJ

Tegoroczna Małopolska Noc Naukowców przyciągnęła na Uniwersytet Jagielloński ponad 14 000 osób. 19 jednostek przygotowało dla odwiedzających warsztaty, pokazy, wykłady i konkursy, a w programie pojawiły się zarówno popularne od lat atrakcje jak i nowe, intrygujące nowości. Najwięcej osób odwiedziło Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej, gdzie podczas warsztatów można było zdać egzamin na czarodzieja.
więcej o Małopolska Noc Naukowców 2013 na UJ

Brokerzy innowacji z CITTRU

Dr inż. Gabriela Konopka-Cupiał oraz dr Renata Bartoszewicz, obie z CITTRU zostały wybrane na stanowiska brokerów innowacji. Będę one zajmować się transferem technologii w porozumieniu - odpowiednio - z Wydziałem Chemii oraz Biologii i Nauk o Ziemi UJ. Z Uniwersytetu Jagiellońskiego podobnego wyróżnienia dostąpił też Michał Markiewicz, który będzie pracował dla Wydziału Matematyki i Informatyki. 30 wyłonionych w ramach pierwszej edycji brokerów innowacji będzie miało za zadanie m.in. inicjowanie procesów komercjalizacji wyników badań naukowych
więcej o Brokerzy innowacji z CITTRU

Dziesięć na dziesięciolecie: 10 szkoleń CITTRU

W kolejnej odsłonie naszego cyklu przedstawiamy organizowane przez CITTRU szkolenia. Adresujemy je zarówno do naukowców, studentów, jak i przedsiębiorców. Uczestnikami zajęć są osoby pragnące założyć własną firmę
więcej o Dziesięć na dziesięciolecie: 10 szkoleń CITTRU

"Innowacja jest kobietą"... z UJ

Współpracująca z CITTRU dr Anna Waszkielwicz (CM UJ) zobyła głowny laur w drugiej edycji konklursu "Innowacja jest kobietą". Nagroda przypadła jej za wynalazek "Lek przeciw bólowi neuropatycznemu i/lub padaczce", którego biznesowym wdrożeniem zajmuje się CITTRU.
więcej o "Innowacja jest kobietą"... z UJ

Dziesięć na dziesięciolecie: 10 publikacji CITTRU, które warto znać

Z okazji dziesięciolecia CITTRU przypominamy 10 naszych najciekawszych publikacji. Ich różnorodność – zarówno w formie, jak i treści – niech będzie ilustracją dla szerokiego spektrum naszych działań.
więcej o Dziesięć na dziesięciolecie: 10 publikacji CITTRU, które warto znać

Tomograf pozytonowy z UJ - technologia (bliskiej) przyszłości

"Na UJ powstaje nowoczesny, tani tomograf pozytonowy" - pisze w obszernej informacji portal Nauka w Polsce. Warto podkreślić, że nowy tomograf jest jednym z najważniejszych elementów oferty technologicznej CITTRU, "Opracowywany właśnie model będzie nawet dwukrotnie tańszy niż obecnie wykorzystywane tomografy PET. W połączeniu z lepszą o przynajmniej kilkanaście procent rozdzielczością uzyskiwanego dzięki niemu obrazu oraz możliwością łatwego powiększania
więcej o Tomograf pozytonowy z UJ - technologia (bliskiej) przyszłości