Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Nawigacja Nawigacja

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Newsy CITTRU

Dziesięć na dziesięciolecie 10 kluczowych projektów w historii CITTRU

Z okazji 10-lecia CITTRU prezentujemy 10 projektów finansowanych z puli funduszy strukturalnych UE, w których CITTRU uczestniczyło na różnych etapach aplikowania o dotacje oraz realizacji zadań. Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego – II etap budowy Budowa Auditorum Maximum, jednego z najnowocześniejszych budynków Uniwersytetu
więcej o Dziesięć na dziesięciolecie 10 kluczowych projektów w historii CITTRU

CITTRU pozyskało finansowanie na nowe patenty

Kolejne projekty badawcze realizowane na UJ uzyskały dofinansowanie na ochronę patentową w kraju i za granicą. Łączna kwota dofinansowania wynosi ok. 630 tys. zł. Wnioski o dofinansowanie zostały przygotowane i będą koordynowane przez CITTRU.
więcej o CITTRU pozyskało finansowanie na nowe patenty

Dziesięć wywiadów na dziesięciolecie - Jacek Woźniak

"Mniej na mury, więcej na badania, rozwój i innowacje - tak skrótowo, w rozmowie z CITTRU, charakteryzuje zakres nowych funduszy europejskich (od 2014 roku) Jacek Woźniak - Pełnomocnik Zarządu Województwa Małopolskiego ds. Planowania Strategicznego.
więcej o Dziesięć wywiadów na dziesięciolecie - Jacek Woźniak

Raport CITTRU 2012

Kalendarium, teksty eksperckie oraz informacje organizacyjne i finansowe składają się na raport CITTRU, w którym podsumowujemy rok 2012. Całość uzupełnia lista zgłoszeń patentowych, dane dotyczące projektów pozyskanych przez UJ oraz krótkie portfolio wydawnictw z minionego roku. Zachęcamy do zapoznania się z raportem.
więcej o Raport CITTRU 2012

Dziesięć na dziesięciolecie 10 ważnych wynalazków z UJ, nad którymi pracuje CITTRU

Z okazji 10-lecia CITTRU prezentujemy 10 innowacyjnych technologii opracowanych przez uniwersyteckich naukowców i wprowadzonych na ścieżkę komercjalizacji przy dużym zaangażowaniu naszych specjalistów. Zostały one wybrane tak, aby pokazać szerokie spektrum możliwości zespołów badawczych, począwszy od urządzeń medycznych...
więcej o Dziesięć na dziesięciolecie 10 ważnych wynalazków z UJ, nad którymi pracuje CITTRU

NIMB: Co naukowcy robią i co mogą robić w Sieci?

Naukowiec w Internecie czyli NetNaukowiec jest bohaterem kolejnego wydania czasopisma NIMB. Autorzy tekstów przyglądają mu się miedzy innymi z perspektywy komunikacji z innymi naukowcami, promocji wiedzy oraz tworzenia wspólnoty ludzi nauki. Nigdy wcześniej nowożytna nauka nie ulegała takim transformacjom, jakie mają miejsce od końca ubiegłego wieku. Wraz z rozwojem internetu zmienił się sposób uprawiania nauki oraz komunikowania się naukowców.
więcej o NIMB: Co naukowcy robią i co mogą robić w Sieci?

Dziesięć wywiadów na dziesięciolecie - dr hab. Paweł Zajdel

Dr hab. Paweł Zajdel jest współtwórcą wynalazków, które mogą wpłynąć na proces produkcji substancji leczniczych oraz poprawić skuteczność farmakoterapii schorzeń psychiatrycznych – depresji i lęku lub chorób neurodegeneracyjnych – choroby Alzheimera, demencji. Jednocześnie efekt jego pracy może okazać się skutecznym krokiem w walce z inną chorobą cywilizacyjną – otyłością. CITTRU zajmuje się ochroną patentową, a także procesem wdrażania tych odkryć na rynek farmaceutyczny.
więcej o Dziesięć wywiadów na dziesięciolecie - dr hab. Paweł Zajdel

„Projektor Jagielloński 2" – naukowcy piszą o swoich badaniach

W 2012 roku CITTRU wydało publikację popularyzującą badania naukowe „Projektor Jagielloński", która była efektem współpracy z naukowcami pracującymi na UJ. W tym roku uruchamiamy kolejny tego typu projekt. Tym razem do współpracy zaprosiliśmy dziekanów wszystkich wydziałów Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o „Projektor Jagielloński 2" – naukowcy piszą o swoich badaniach

Sprzedaż opracowanej na UJ technologii wirtualnych badań klinicznych

Brytyjska firma Simcyp Limited zakupiła prawa do opracowanej na Wydziale Farmaceutycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego (Collegium Medicum) technologii ToxComp – komputerowego systemu oceny kardiotoksycznego działania leków. Wraz z prawami do oprogramowania Simcyp zainwestował także w dalsze prace badawcze nad tym systemem. Całość kwoty kontraktu opiewa na równowartość ok. 1 mln 500 tys. złotych.
więcej o Sprzedaż opracowanej na UJ technologii wirtualnych badań klinicznych

4G-PHOTOCAT – znaczące przedsięwzięcie naukowe z udziałem UJ

Uniwersytet Jagielloński bierze udział w międzynarodowym projekcie, którego efektem będą nowatorskie rozwiązania ekologiczne. W składzie zespołu znalazł się prof. Wojciech Macyk, z którym CITTRU współpracuje w zakresie ochrony wynalazków o podobnym zastosowaniu. Celem projektu, którego całkowity budżet wynosi 3,7 mln EUR, jest opracowanie farb...
więcej o 4G-PHOTOCAT – znaczące przedsięwzięcie naukowe z udziałem UJ