Międzynarodowy projekt UNA.TEN rozpoczął się na UJ

27 kwietnia w Uniwersytecie Jagiellońskim rozpoczęliśmy międzynarodowy projekt UNA.TEN - "Transfer Emergency Now! 10 days for change" zorganizowany przez związek uniwersytetów europejskich UNA Europa.

Projekt UNA.TEN jest związany z sytuacją pandemii COVID-19, która w poważny sposób dotknęła niemal każdy aspekt życia społecznego.

W przeciągu 10 dni pod opieką mentorów oraz moderatorów zespoły studentów i doktorantów będą pracować nad autorskimi rozwiązaniami aktualnych wyzwań w zakresie 4 obszarów:

• How to rethink entertainment and cultural activities during the COVID post-emergency period?
  • How to protect our privacy and help fight dangers, fears, and misconceptions in a digital world?
  • How to ensure traveler safety while COVID 19 is not fully defeated yet?
  • How to avoid food waste on the field level due to supply chain disruption?

Każde wyzwanie przypisane jest do lokalnych zespołów uczelni biorących udział w przedsięwzięciu. Uniwersytet Jagielloński reprezentują 4 zespoły składające z 5 uczestników oraz 2 moderatorów. Każdy zespół będzie pracował osobno nad wyzwaniem, a międzynarodowe spotkania będą okazją do dzielenia się spostrzeżeniami i materiałami badawczymi.

Dzięki inicjatywie UNA.TEN możemy sprostać europejskim wyzwaniom w ich lokalnym wymiarze i dostosować rozwiązania do lokalnych potrzeb. Jednocześnie możemy wykorzystać naszą europejską współpracę, umożliwiając studentom poznanie nowej formy wirtualnej mobilności i dostęp do zgromadzonej wiedzy profesorów, ekspertów i profesjonalistów Una Europa.

Inicjatywa została zainspirowana działaniem "OPER.TEN - Transform Emergency Now! 10 giorni per il cambiamento", zorganizowanym na początku marca 2020 przez Università di Bologna, partnera Una Europa.

Uczelnie zaangażowane w projekt

W  I edycji projektu "UNA.TEN Transfer Emergency Now! 10 days for change" bierze udział 6 uniwersytetów związku UNA Europa:

Bolonia, Włochy  -> 20 studentów, 4 zespoły

Edynburg, Szkocja 3 zespoły  (wyzwania 1,2,3)

Helsinki, Finlandia -> 3 zespoły (wyzwania 1,2,4)

Krakow, Polska -> 20 studentów, 4 zepoły

Leuven, Belgium -> 20 studentów, 4 zespoły

Paryż, Francja -> 20 studentów, 4 zespoły

Zachęcamy do obserwowania portali społecznościowych UJ, aby uzyskać najnowsze aktualizacje na temat #UNA.TEN.