CTT CITTRU w siedzibie INGLOT

Spotkanie w celu omówienia możliwości współpracy firmy INGLOT z Uniwersytetem Jagiellońskim.

W dniu 12 stycznia 2023 roku brokerzy technologii CTT CITTRU: Katarzyna Małek-Ziętek i Beata Strach towarzyszyli grupie naukowców z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej na czele z Prodziekanem ds. badań naukowych i rozwoju prof. dr hab. Piotrem Salaburą i Zastępcą Dyrektora Instytutu Fizyki prof. dr hab. Jakubem Ryszem oraz z Wydziału Chemii na czele z Dziekanem prof. dr hab. Wojciechem Macykiem oraz Prodziekanem ds. Badań i Współpracy prof. UJ dr hab. Piotrem Pietrzykiem, którzy mieli przyjemność gościć w siedzibie firmy INGLOT w Przemyślu. Celem wizyty była promocja usług badawczych i szkoleniowych oferowanych przez oba Wydziały Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Spotkanie rozpoczął Zbigniew Inglot – Prezes Zarządu w firmie INGLOT, który przywitał wszystkich gości oraz przedstawił historię Firmy i wyzwania, z którymi obecnie mierzy się przedsiębiorstwo. Następnie naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprezentowali bogatą ofertę naukowo-badawczą oferowaną przez Uniwersytet Jagielloński, a Krzysztof Grabka - Koordynator ds. Współpracy Naukowej firmy INGLOT wraz z współpracownikami omówił zadania badawcze, przy realizacji których przedsiębiorstwo chciałoby współpracować z UJ. Zdjęcie przedstawia slajd prezentacji na którym widać kolorowe cienie oraz napis Witamy! Uniwersytet Jagielloński w Krakowie. Miło Was widzieć!

Ważnym punktem wizyty było zwiedzanie nowego Centrum Badawczo-Rozwojowego firmy INGLOT, dedykowanego rozwojowi innowacyjnych kosmetyków oraz dermokosmetyków, w którym pracownicy przedsiębiorstwa pracują nad udoskonalaniem metod badawczych i technologii produkcji.  Reprezentanci Uniwersytetu Jagiellońskiego mogli bezpośrednio zapoznać się z zapleczem laboratoryjnym firmy, co w przyszłości usprawni wymianę informacji pomiędzy naukowcami i pracownikami firmy.

Spotkanie zakończyło się rozmowami o szczegółach współpracy poszczególnych zespołów i ustaleniem najbliższych działań.

Serdecznie dziękujemy firmie INGLOT na czele z Prezesem Zbigniewem Inglotem za gościnę, wyjątkową atmosferę i owocne rozmowy.