Nowy Regulamin zarządzania własnością intelektualną oraz komercjalizacji w Uniwersytecie Jagiellońskim

Wprowadzony został nowy regulamin, który zastępuje funkcjonujący do tej pory regulamin z 2015 roku.

Senat Uniwersytetu Jagiellońskiego zatwierdził w środę 28 kwietnia nowy „Regulamin zarządzania własnością intelektualną oraz komercjalizacji w Uniwersytecie Jagiellońskim”. Zastąpi on funkcjonujący do tej pory regulamin z 2015 roku. Nowy dokument został opracowany ze względu na zmiany prawne, które miały miejsce w ostatnich latach, a także w celu doprecyzowania niektórych postanowień i procedur na podstawie wniosków z wieloletniej praktyki CTT CITTRU.

Projekt dokumentu powstał w CTT CITTRU przy stałym wsparciu ekspertów z Katedry Prawa Własności Intelektualnej UJ, a przed jego uchwaleniem został poddany konsultacjom wewnątrz UJ.

W ramach rozpowszechniania nowego regulaminu planowane jest wydanie przewodnika, który w przystępny sposób wyjaśni obowiązujące w uczelni zasady oraz prawa i obowiązki pracowników i studentów.

pdf