Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pracowita jesień brokerów CTT CITTRU

Pracowita jesień brokerów CTT CITTRU

Nieodłącznym elementem pracy brokera CTT CITTRU jest promowanie oferty technologicznej Uniwersytetu Jagiellońskiego podczas targów, konferencji biznesowych oraz bezpośrednich spotkań z potencjalnymi odbiorcami opracowywanych na UJ technologii. Tegoroczna jesień obfitowała w wydarzenia networking’owe z obszaru life science, na których oczywiście nie mogło nas zabraknąć.

26 września Beata i Maciej uczestniczyli w pierwszej edycji konferencji Prague.bio, która - jak nazwa wskazuje - odbyła się w Pradze. Ideą tego wydarzenia jest stworzenie okazji do spotkania doświadczonych inwestorów, przedstawicieli firm farmaceutycznych i diagnostycznych oraz biur transferu technologii z obiecującymi start-upami, naukowcami czy studentami, celem podzielenia się doświadczeniem i udzielenia wsparcia w komercjalizacji ciekawych pomysłów naukowych.Kobieta w różowej sukience i mężczyzna w granatowym garniturze stoją uśmiechnięci przed rollupem Prague.Bio Cluster

Pierwsza edycja konferencji zgromadziła ponad 150 naukowców, inwestorów i przedstawicieli przemysłu z regionu Europy Środkowej, zajmujących się rozwojem nowych leków, metod diagnostycznych czy innych technologii z obszaru life science. Konferencja była również wydarzeniem otwierającym działalność Klastra Prague.bio.

W dniach 26-27 października Klaudia, Beata i Maciej wzięli udział w 10 edycji konferencji Central European Life Science Investment Conference. Wydarzenie odbyło się w Krakowie po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią oraz wojną w Ukrainie.

Na zdjęciu widać rollup Central European Life Science Investment Conference, po jego bokach stoją mężczyzna w szarej marynarce i kobieta w granatowej sukienceTegoroczna edycja została zorganizowana pod hasłem Doing life science investment and business in a changing world. Podczas wydarzenia dyskutowano m.in. o pozyskiwaniu funduszy publicznych na potrzeby prac badawczo-rozwojowych, roli sztucznej inteligencji w opiece zdrowotnej, trendach działalności funduszy inwestycyjnych w obliczu zmieniającej się sytuacji na świecie czy o przyszłości sektora life science. Ciekawą częścią konferencji był konkurs „pitchowania”, podczas którego dwanaście firm przedstawiło doświadczonym przedsiębiorcom w jury swoje najnowsze technologie. Dla słuchaczy była to również interesująca lekcja prezentowania pomysłów potencjalnym inwestorom.

Kobieta w zielonej sukience i granatowej marynarce i mężczyzna w granatowym garniturze stoją przed rollupem Bio-EuropeZ kolei na początku listopada Beata i Maciej udali się do Monachium na targi BIO-Europe. Wydarzenie co roku gromadzi ponad 5 000 uczestników, reprezentujących około 60 krajów i ponad 2 tysiące firm, co czyni je największym zgromadzeniem specjalistów z branży biofarmaceutycznej w Europie. W ciągu trzech dni można nawiązywać liczne kontakty, poznać najnowsze oczekiwania rynku, jak również zaznajomić się z szerokim zakresem usług i innowacyjnych rozwiązań oferowanych przez obecne na targach środowisko life science.  

BIO-EUROPE było dla brokerów CTT CITTRU intensywnym czasem, pełnym spotkań partneringowych, podczas których prezentowali portfolio kilkunastu technologii rozwijanych przez naukowców UJ.

Na zakończenie sezonu, ponownie w Krakowie, Agnieszka, Beata, Jadwiga i Maciej byli częścią organizowanego przez Klaster LifeScience Kraków forum Life Science Open Space. W tym roku pod hasłem Collaboration and Innovation Summit for Health and Quality of Life naukowcy, wynalazcy, przedsiębiorcy i inwestorzy dyskutowali o rozwiązywaniu problemów, stawianiu czoła wyzwaniom oraz rozwijaniu innowacji dla zdrowia i jakości życia. Największą popularnością cieszyły się rozwiązania dotyczące wspomagania leczenia i opieki zdrowotnej z wykorzystaniem algorytmów sztucznej inteligencji.Na zdjęciu w tle widać rollupy CTT CITTRU. Na pierwszym planie jest mały stolik z materiałami promocyjnymi CTT CITTRU. Przy stoliku stoją 4 osoby: 1 mężczyzna i trzy kobiety.

Podczas wydarzenia brokerzy chętnie opowiadali wszystkim odwiedzającym stoisko CTT CITTRU zarówno o wynalazkach Uniwersytetu Jagiellońskiego jak i o możliwościach nawiązania współpracy. 

 

Dzięki udziałowi w powyższych wydarzeniach udało się nawiązać kilka nowych znajomości jak również odświeżyć stare kontakty, które w przyszłości mogą zaowocować partnerstwem we wspólnych projektach badawczo-rozwojowych. W stale rozwijającej się dziedzinie nauk o życiu takie współprace odgrywają zasadniczą rolę w stawianiu czoła złożonym globalnym wyzwaniom zdrowotnym.

W przyszłym roku również nie zamierzamy próżnować! Stay tunned…

autor: Beata Strach