Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Osiągnięcia CITTRU

USA: złote medale dla wynalazków UJ

W dniach 18-20 czerwca 2014 r. w Pittsburghu, USA odbyły się 29 Międzynarodowe Targi Wynalazczości i Innowacji INPEX 2014. Są to największe amerykańskie targi wynalazczości organizowane już od 29 lat
więcej o USA: złote medale dla wynalazków UJ

Złoty medal dla wynalazku Uniwersytetu Jagiellońskiego!

Wynalazek Biologiczna metoda ograniczania rozwoju bakterii nitkowatych w osadzie czynnym w oczyszczalniach ścieków (w skrócie „Wrotki w oczyszczalniach ścieków"), opracowany przez naukowców Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi UJ został nagrodzony złotym medalem podczas XVII Moskiewskiego Salonu Wynalazków i Innowacyjnych Technologii ARCHIMEDES (1-4 kwietnia 2014)
więcej o Złoty medal dla wynalazku Uniwersytetu Jagiellońskiego!

Brokerzy innowacji z CITTRU

Dr inż. Gabriela Konopka-Cupiał oraz dr Renata Bartoszewicz, obie z CITTRU zostały wybrane na stanowiska brokerów innowacji. Będę one zajmować się transferem technologii w porozumieniu - odpowiednio - z Wydziałem Chemii oraz Biologii i Nauk o Ziemi UJ. Z Uniwersytetu Jagiellońskiego podobnego wyróżnienia dostąpił też Michał Markiewicz, który będzie pracował dla Wydziału Matematyki i Informatyki. 30 wyłonionych w ramach pierwszej edycji brokerów innowacji będzie miało za zadanie m.in. inicjowanie procesów komercjalizacji wyników badań naukowych
więcej o Brokerzy innowacji z CITTRU

Sprzedaż opracowanej na UJ technologii wirtualnych badań klinicznych

Brytyjska firma Simcyp Limited zakupiła prawa do opracowanej na Wydziale Farmaceutycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego (Collegium Medicum) technologii ToxComp – komputerowego systemu oceny kardiotoksycznego działania leków. Wraz z prawami do oprogramowania Simcyp zainwestował także w dalsze prace badawcze nad tym systemem. Całość kwoty kontraktu opiewa na równowartość ok. 1 mln 500 tys. złotych.
więcej o Sprzedaż opracowanej na UJ technologii wirtualnych badań klinicznych

Dofinansowanie ochrony patentowej projektów UJ

Trzy duże projekty naukowców z UJ uzyskały łącznie prawie 600 tys. złotych dofinansowania na ochronę patentową w kraju i za granicą. Projekty (w części poza-naukowej) zostały przygotowane i będą koordynowane przez CITTRU.
więcej o Dofinansowanie ochrony patentowej projektów UJ

Jak lepiej obserwować tkanki! Nowy wynalazek z UJ

O nowym znaczniku fluorescencyjnym do barwienia kolagenów i ich obserwacji w tkankach pisze portal Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
więcej o Jak lepiej obserwować tkanki! Nowy wynalazek z UJ