Futurystyczny "Futuronauta" do poczytania

Maszyny do pisania książek, aplikacja gwarantująca szczęście jej użytkownikowi, klinika leczenia zniewolenia to tylko przykłady kilkudziesięciu futurystycznych wizji przyszłości świata i ludzkości, jakie zawarte zostały w pokonkursowej publikacji: "Futuronauta – najlepsze teksty futurystyczno-naukowe" wydanej przez Centrum Innowacji Transferu Technologii i Rozwoju Uniwersytetu (CITTRU).

O Futuronaucie i Futuronautach

Organizowany przez nas konkurs Futuronauta, którego „owoce" zawiera ta publikacja, skierowany był do naukowców, doktorantów i studentów. Chcieliśmy, aby napisali krótkie teksty, w których zawarta zostanie futurystyczna wizja przyszłości oparta o naukową wiedzę autora.

Obok 33 tekstów w zbiorze tym znalazły się opinie i spostrzeżenia pisane z perspektywy narratorów, bohaterów czy czasu, do którego autorzy nas przenieśli.

_________________________________________________________

Uwaga!

Dla tych, którzy czekali na możliwość zdobycia papierowego egzemplarza publikacji "Futuronata – najlepsze teksty futurystyczno-naukowe", mamy dobrą wiadomość. Rozpoczynamy serię konkursów, które pozwolą Wam wygrać książkę (wraz z darmową wysyłką). Szczegóły znajdziesz tutaj.

_________________________________________________________

Oprócz tego, że w książce zaprezentowane zostały teksty finałowe, a więc te, które wzięły udział w walce o główną nagrodę, znajdują się w niej także informacje o zainteresowaniach autorów, ich działalności naukowej i stosunku do niektórych zagadnień jak popularyzacja nauki. Zdradzili nam także czy planują już pisanie kolejnych tekstów. Jak się okazało, wielu z nich pisanie traktuje bardzo poważnie, niektórzy mają nawet już za sobą debiut pisarski.

Celem konkursu była nie tylko popularyzacja nauki ale również pobudzenie talentów tkwiących w naukowcach i studentach – mamy nadzieje, że w przypadku niektórych udział był impulsem do dalszych prób. Więcej informacji na temat konkursu znaleźć można na naszej nowej stronie CITTRU www.cittru.uj.edu.pl oraz pod specjalnym adresem: www.futuronauta.uj.edu.pl.

Publikacja a także konkurs zrealizowane zostały dzięki współfinansowaniu przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.