Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Nawigacja Nawigacja

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

BookGame 2024 – nauka i gry planszowe

BookGame 2024 – nauka i gry planszowe

W dniach 1-3 marca w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków odbyła się druga edycja Festiwalu i Targów Gier Planszowych BookGame 2024.

W ciągu trzech dni impreza zgromadziła wielu zapalonych graczy planszówek, gier karcianych i RPG, jak również czytelników polskiego i zagranicznego komiksu. Fani gier planszowych mieli okazję zapoznać się z aktualną ofertą wydawniczą zgromadzonych wystawców, którzy w ramach targów prezentowali zarówno zupełnie nowe tytuły, jak i znane, cieszące się popularnością bestsellery. Najciekawszym punktem wydarzenia była strefa turniejowa i testowa, która to spotkała się z niemałym zainteresowaniem ze strony graczy, którzy to tłumnie brali udział w kolejnych rozgrywkach, korzystając z możliwości wypożyczenia gier i zagrania w nie na miejscu.  

Atrakcje i wydarzenia towarzyszące BookGame skierowane były zarówno do najmłodszych, uczniów szkół średnich jak i osób dorosłych, a prezentowane gry i komiksy miały zarówno charakter czysto rozrywkowo, jak i edukacyjny. I to właśnie w związku z tymi ostatnimi, brokerzy Centrum Transferu Technologii CITTRU- Agata Błaszczyk-Pasteczka, Paula Janus i Agnieszka Włodarczyk pojawiły się na BookGame 2024. Coraz więcej naukowców, którzy współpracują z CTT CITTRU, decyduje się bowiem na tworzenie autorskich gier planszowych czy terenowych bądź też zajmuje się konstruowaniem elementów do gier i zabaw popularyzujących wiedzę. Stawiają na edukację poprzez rozrywkę, łącząc rzetelną wiedzę akademicką ze światem gier. 

Wierzymy, że nauka poprzez gry jest świetnym kierunkiem jej popularyzacji i że będziemy mieli okazję pojawiać się na kolejnych tego typu wydarzeniach z nowymi projektami! 

Zdjęcie przedstawia targi BooGame, stoiska z grami planszowymi i chodzących ludziNa zdjęciu widać trzy uśmiechnięte kobiety, w tle za nimi znajdują się stoiska z grami planszowymi oraz ludzie odwiedzający targi BookGame