Pracowita jesień brokerów CTT CITTRU

Nieodłącznym elementem pracy brokera CTT CITTRU jest promowanie oferty technologicznej Uniwersytetu Jagiellońskiego podczas targów, konferencji biznesowych oraz bezpośrednich spotkań z potencjalnymi odbiorcami opracowywanych na UJ technologii. Tegoroczna jesień obfitowała w wydarzenia networking’owe z obszaru life science, na których oczywiście nie mogło nas zabraknąć.

26 września Beata i Maciej uczestniczyli w pierwszej edycji konferencji Prague.bio, która - jak nazwa wskazuje - odbyła się w Pradze. Ideą tego wydarzenia jest stworzenie okazji do spotkania doświadczonych inwestorów, przedstawicieli firm farmaceutycznych i diagnostycznych oraz biur transferu technologii z obiecującymi start-upami, naukowcami czy studentami, celem podzielenia się doświadczeniem i udzielenia wsparcia w komercjalizacji ciekawych pomysłów naukowych.Kobieta w różowej sukience i mężczyzna w granatowym garniturze stoją uśmiechnięci przed rollupem Prague.Bio Cluster

Pierwsza edycja konferencji zgromadziła ponad 150 naukowców, inwestorów i przedstawicieli przemysłu z regionu Europy Środkowej, zajmujących się rozwojem nowych leków, metod diagnostycznych czy innych technologii z obszaru life science. Konferencja była również wydarzeniem otwierającym działalność Klastra Prague.bio.

W dniach 26-27 października Klaudia, Beata i Maciej wzięli udział w 10 edycji konferencji Central European Life Science Investment Conference. Wydarzenie odbyło się w Krakowie po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią oraz wojną w Ukrainie.

Na zdjęciu widać rollup Central European Life Science Investment Conference, po jego bokach stoją mężczyzna w szarej marynarce i kobieta w granatowej sukienceTegoroczna edycja została zorganizowana pod hasłem Doing life science investment and business in a changing world. Podczas wydarzenia dyskutowano m.in. o pozyskiwaniu funduszy publicznych na potrzeby prac badawczo-rozwojowych, roli sztucznej inteligencji w opiece zdrowotnej, trendach działalności funduszy inwestycyjnych w obliczu zmieniającej się sytuacji na świecie czy o przyszłości sektora life science. Ciekawą częścią konferencji był konkurs „pitchowania”, podczas którego dwanaście firm przedstawiło doświadczonym przedsiębiorcom w jury swoje najnowsze technologie. Dla słuchaczy była to również interesująca lekcja prezentowania pomysłów potencjalnym inwestorom.

Kobieta w zielonej sukience i granatowej marynarce i mężczyzna w granatowym garniturze stoją przed rollupem Bio-EuropeZ kolei na początku listopada Beata i Maciej udali się do Monachium na targi BIO-Europe. Wydarzenie co roku gromadzi ponad 5 000 uczestników, reprezentujących około 60 krajów i ponad 2 tysiące firm, co czyni je największym zgromadzeniem specjalistów z branży biofarmaceutycznej w Europie. W ciągu trzech dni można nawiązywać liczne kontakty, poznać najnowsze oczekiwania rynku, jak również zaznajomić się z szerokim zakresem usług i innowacyjnych rozwiązań oferowanych przez obecne na targach środowisko life science.

BIO-EUROPE było dla brokerów CTT CITTRU intensywnym czasem, pełnym spotkań partneringowych, podczas których prezentowali portfolio kilkunastu technologii rozwijanych przez naukowców UJ.

Na zakończenie sezonu, ponownie w Krakowie, Agnieszka, Beata, Jadwiga i Maciej byli częścią organizowanego przez Klaster LifeScience Kraków forum Life Science Open Space. W tym roku pod hasłem Collaboration and Innovation Summit for Health and Quality of Life naukowcy, wynalazcy, przedsiębiorcy i inwestorzy dyskutowali o rozwiązywaniu problemów, stawianiu czoła wyzwaniom oraz rozwijaniu innowacji dla zdrowia i jakości życia. Największą popularnością cieszyły się rozwiązania dotyczące wspomagania leczenia i opieki zdrowotnej z wykorzystaniem algorytmów sztucznej inteligencji.Na zdjęciu w tle widać rollupy CTT CITTRU. Na pierwszym planie jest mały stolik z materiałami promocyjnymi CTT CITTRU. Przy stoliku stoją 4 osoby: 1 mężczyzna i trzy kobiety.

Podczas wydarzenia brokerzy chętnie opowiadali wszystkim odwiedzającym stoisko CTT CITTRU zarówno o wynalazkach Uniwersytetu Jagiellońskiego jak i o możliwościach nawiązania współpracy.

Dzięki udziałowi w powyższych wydarzeniach udało się nawiązać kilka nowych znajomości jak również odświeżyć stare kontakty, które w przyszłości mogą zaowocować partnerstwem we wspólnych projektach badawczo-rozwojowych. W stale rozwijającej się dziedzinie nauk o życiu takie współprace odgrywają zasadniczą rolę w stawianiu czoła złożonym globalnym wyzwaniom zdrowotnym.

W przyszłym roku również nie zamierzamy próżnować! Stay tunned…

autor: Beata Strach