Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Nawigacja Nawigacja

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Spotkanie branżowe: Socjotechniczne wyobrażenia decydentów i użytkowników nowatorskich technologii

Spotkanie branżowe: Socjotechniczne wyobrażenia decydentów i użytkowników nowatorskich technologii

CTT CITTRU UJ organizuje bezpłatny webinar w czasie którego zaprezentowana zostanie metoda Capturing Invisible pozwalającą na identyfikację kluczowych czynników ryzyka w rozwoju, wspieraniu i implementacji rynkowej innowacyjnych technologii w różnych obszarach.

 

 

Kiedy: 10.10.2022, godz. 12:30

Gdzie: online (MsTeams)

Obowiązkowa rejestracja TUTAJ

 

Opracowana przez prof. Sheilę Jasanoff (Harvard University) teoria socjotechnicznych imaginariów kształtujacych uwarunkowania innowacji, rozwoju społecznego i społecznego odbioru technologii zyskuje coraz większą popularność na świecie.  

Naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego opracowali opartą na tej teorii metodę badań Capturing Invisible pozwalającą na identyfikację kluczowych czynników ryzyka w rozwoju, wspieraniu i implementacji rynkowej innowacyjnych technologii w różnych obszarach. 

Plakat spotkania branżowego - online 10 października 2022, godzina 12:30, na plakacie widoczna kobieta analizująca wykresy na laptopie, mężczyzna porównujący zestawienia statystykPodczas webinaru zaprezentowane zostaną założenia metody badawczej i wskazana jej użyteczność w procesie rozwijania i implementacji technologii przyszłości. 

Rozwój technologii przyczynił się do powstania m.in. sztucznej inteligencji, robotyki, big data, które z kolei zredefiniowały pojęcie życia. To z kolei rodzi nowe wyzwania, mające realny wpływ na kierunek rozwoju prawa, a także na praktyki społeczne.

Jak politycy, naukowcy, eksperci R&D definiują przyszłość? W jaki sposób te definicje wpływają na politykę, prawo, oczekiwania społeczne i biznesowe?  Jak wpływają na postrzegane ryzyko? Gdzie pojawiają się nowe obszary niepewności?

Na te i inne pytania odpowiedzą eksperci Capturing Invisible: prof. Aleksandra Wagner (UJ) i Tadeusz Rudek (UJ, STS School, Harvard University Fellow).

Zespół naukowy we współpracy z Centrum Transferu Technologii CITTRU poszukuje firmy zainteresowanej uczestnictwem w pilotażowym wdrożeniu metody Capturing Invisible®. Podczas spotkania będzie można zapoznać się z zasadami i warunkami takiego pilotażu.  

 

Spotkanie branżowe "Capturing Invisible" jest finansowane z projektu „Inkubator Innowacyjności 4.0.” finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjny Inteligentny Rozwój 2014-2020 (Działanie 4.4), na podstawie umowy nr MNiSW/2020/329/DIR z dnia 28 września 2020 roku.

Logotypy projektowe Fundusze Europejskie, Rzeczpospolita Polska, Unia Europejska