Światowy Dzień Własności Intelektualnej

Światowy Dzień Własności Intelektualnej obchodzony 26 kwietnia, ma na celu przybliżenie obowiązującego prawa własności intelektualnej oraz zwrócenie uwagi na wpływ patentów i prawa autorskiego na codzienne życie. Z tej okazji CTT CITTRU oddaje w wasze ręce interaktywną broszurę poruszającą te tematy.

Światowy Dzień Własności Intelektualnej został ustanowiony przez Światową Organizację Własności Intelektualnej (WPIO), na pamiątkę wejścia w życie konwencji, która powołała ją w 1970 r.

Z okazji dzisiejszego święta prezentujemy Interaktywną Broszurę„Działalność naukowa a prawa własności intelektualnej”. Jest to schemat pokazujący w prosty, przystępny sposób tajniki działalności naukowej w kontekście prawa własności intelektualnej. Plik powstał dzięki współpracy CTT CITTRU z autorką schematu, dr hab. Justyna Ożegalska-Trybalskiej z Wydziału Prawa i Administracji UJ.

Okładka interaktywnej broszury Działalność naukowa a prawa własności intelektualnej

Broszura interaktywna - Działalność naukowa a prawa własności intelektualnej