CRIF SmartUp: 8 weeks post-graduated paid internship (April'21)

Szukasz płatnego stażu? Bolonia wzywa - kluczowe obszary światowej bankowości mogą zależeć od Ciebie! W ramach współpracy AIP UJ, inkubatora AlmaCube Uniwersytetu Bolońskiego UNIBO i międzynarodowej firmy CRIF - wiodącego dostawcy informacji kredytowej w Europie i w skali światowej, zapraszamy do programu stażowego, którego wynikiem będzie dołączenie do zespołu CRIF.

Nabór skierowany jest przede wszystkim do studentów ostatnich lat informatyki i kierunków związanych z branżą IT, a jego przebieg będzie zrealizowany w formie płatnego, 8 tygodniowego stażu.

Staż w formule open innovation pozwoli wyłonić osoby, które po otrzymaniu pozytywnych referencji Senior Project Managera, zasilą szeregi pracowników firmy.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie będą mogły poznać szczegóły 8 kwietnia o godz. 15:00 na webinarze, prowadzonym na platformie MS Teams (zarejestrowanym osobom link do spotkanie prześlemy w osobnej wiadomości). Po prezentacji zakresu działań przez CIO CRIF Davide Raitano, nastąpi sesja Q&A na której będzie można uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania, dotyczące przebiegu programu.

English version below

We are pleased to introduce the initiative CRIF SmartUp, an innovation lab that aims to engage the best talents through real project challenges with the aim to facilitate career opportunities in CRIF's different departments.

The project, in cooperation with AlmaCube (the Bolognian University) and JU AEI (Jagiellonian University), will offer students the chance to work on innovative projects together with Senior Project Managers at CRIF.

In order to submit your application, you need to register from 1st till 14th April using the link here below.

Each program consists of 8 weeks post-graduate paid internship for those students/graduates who will be selected; at the end of the internship period, the candidates who receive positive feedback from their Senior Project Manager will be hired by the company.

Find out more about the program by taking part in the webinar planned for 8th April at 3 pm on Microsoft Teams. After a short introduction to the Global Technologies area by Davide Raitano, Corporate Chief Information Officer, you will be able to gain further insight on the projects with the company representatives.

CRIF Project Proposal

Details about CRIF SmartUp 8-weeks post-graduate internship