Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Nawigacja Nawigacja

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Innovator małopolski - dwie firmy z UJ wśród finalistów konkursu

Innovator małopolski - dwie firmy z UJ wśród finalistów konkursu

Innovator małopolski to konkurs mający na celu wytypowanie najbardziej innowacyjnej firmy z małopolski, zajmującej się promocją innowacyjnych rozwiązań – INNOVATOR MAŁOPOLSKI.

W tegorocznej, XIII edycji, skupiono się szczególnie na rozwiązaniach angażujących w walkę z pandemią Covid-19. Po raz pierwszy rekrutacja firm do udziału w konkursie odbywała się poprzez nominacje wysłane przez instytucje otoczenia biznesu działające w obrębie naszego regionu.

Do konkursu zgłoszono łącznie 26 firm, do finału trafiło dziewięć z nich, w trzech różnych kategoriach. W firmach będących finalistami konkursu zostały przeprowadzone specjalistyczne audyty, mające na celu zapoznanie się z profilem działalności przedsiębiorstwa, strategią biznesową oraz oceną stopnia innowacyjności zgłaszanego produktu, technologii czy rozwiązania. Powołana przez Rektora Politechniki Krakowskiej Kapituła Konkursu na podstawie opinii audytorów wyłoni laureatów tegorocznego konkursu.

CTT CITTRU Uniwersytetu Jagiellońskiego, jako Instytucja Otoczenia Biznesu, nominowała do konkursu spółki InPhoCat, która wraz z drugą spółką wywodzącą się z UJ -DiCella - zakwalifikowała się do finału, czego serdecznie gratulujemy obu firmom!

InPhoCat – Innovative Photocatalytic Solutions Sp. z o. o., jest spółkom wywodzącą się z Wydziału Chemii UJ. Została zakwalifikowana do konkursu w kategorii „firma mikro”. InPhoCat zajmuje się m.in. komercjalizacją technologii opracowanej przez naukowców z Wydziału Chemii UJ, przeznaczonej do aktywacji powłok TiO2 na zakres światła widzialnego (więcej tutaj).

Natomiast spółka diCELLa zakwalifikowała się do finału w kategorii „firma startup”. DiCELLa jest firmą bioinformatyczna tworząca własne oprogramowanie do analizy zdjęć mikroskopowych (więcej tutaj).

(fot.wyżej Swifteye)