Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Nawigacja Nawigacja

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Sztuczna inteligencja w nauce i biznesie - prawne aspekty AI

Sztuczna inteligencja w nauce i biznesie - prawne aspekty AI

Al jest obecnie powszechnie używana w wielu aspektach i dziedzinach naszego życia. Jak jednak jej stosowanie wygląda w świetle prawa? Odpowiedź na to pytanie poznasz podczas naszego webinaru.

Kiedy: 22.06.2021
Gdzie: online
Obowiązkowa rejestracja: tutaj

 

Sztuczna inteligencja już dawno przestała być tematem science fiction. Elementy AI są już obecne w wielu innowacjach obecnych na rynku, choć czasem możemy nawet nie zdawać sobie z tego sprawy. Z technologii obejmujących sztuczną inteligencję korzystają też naukowcy do prowadzania badań. Jednocześnie, wciąż mało wiemy o prawnych aspektach związanych ze stosowaniem AI, a szczegółowe regulacje w tym zakresie są właśnie tworzone. To fascynujące zagadnienie przybliży nam już 22 czerwca, podczas czerwcowego webinarium PACTT, adw. Aleksandra Iskra.
Prelegentka jest adwokatem, specjalizuje się w prawie własności intelektualnej oraz prawie nowych technologii. Jest wiceprzewodniczącą sekcji Prawa autorskiego i nowych technologii przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie, autorką publikacji poświęconych sztucznej inteligencji oraz członkinią Europejskiego Sojuszu ds. Sztucznej Inteligencji przy Komisji Europejskiej.

Webinarium odbędzie się w najbliższy wtorek (22 czerwca) od godziny 14:00 do 15:30 na platformie Teams. Aby wziąć udział w wydarzeniu, wypełnij już teraz formularz rejestracyjny na stronie CTT CITTRU, które jest współorganizatorem webinarium.

Rejestracja i wstęp wolny dla wszystkich zainteresowanych zagadnieniami ochrony własności intelektualnej pracowników centrów transferu technologii, naukowców, studentów oraz przedsiębiorców.

Serdecznie zapraszamy!

Sztuczna inteligencja w nauce i biznesie prawne aspekty AI - wtorek z PACTT.pl