PACTT ośrodków akademickich wspierających komercjalizację wyników badań

W dniach 20 – 22 kwietnia odbyła się pierwsza Ogólnopolska Konferencja Porozumienia Akademickich Centrów Transferu Technologii – PACTT, czyli wydarzenie poświęcone wymianie doświadczeń i wiedzy na temat procesów komercjalizacji wyników badań w polskich uczelniach.
więcej o PACTT ośrodków akademickich wspierających komercjalizację wyników badań

Obserwator Finansowy o wynalazku UJ

obserwatorfinansowy.pl o pomysłach na wdrażanie innowacji w Polsce w tym o unikalnego wynalazku J-PET, skonstruowanym przez zespół prof. Pawła Moskala z Instytutu Fizyki UJ.
więcej o Obserwator Finansowy o wynalazku UJ

Forum prac dyplomowych 2016

Forum Prac to platforma komunikacji, na której przedstawiciele przemysłu mogą spotkać się ze studentami kończącymi studia oraz pracownikami naukowymi Wydziału Chemii oraz Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ.
więcej o Forum prac dyplomowych 2016

PACTT: Porozumienie Akademickich Centrów Transferu Technologii

Pierwsza ogólnopolska organizacja zrzeszająca przedstawicieli uczelnianych jednostek odpowiedzialnych za zarządzanie i komercjalizację własności intelektualnej.
więcej o PACTT: Porozumienie Akademickich Centrów Transferu Technologii

UJ dla biznesu: usługi, podwykonawstwo, projekty UE

Uniwersytet Jagielloński zaprasza do współpracy przedsiębiorców poszukujących nowych rozwiązań, innowacyjnych produktów, usług czy wsparcia doradczego ekspertów Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o UJ dla biznesu: usługi, podwykonawstwo, projekty UE

Bony na innowacje dla zespołów UJ

Bony na innowacje to bezzwrotne dotacje na potrzeby innowacyjnego rozwoju mikro, małych i średnich przedsiębiorstw prowadzących działalność w Małopolsce. To również szansa dla naukowców UJ, którzy mogą w ramach tego rodzaju projektów świadczyć usługi badawcze dla firm.
więcej o Bony na innowacje dla zespołów UJ

Wizyta Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w CITTRU

W poniedziałek (25 stycznia 2016) spotkanie robocze z zespołem CITTRU odbył podsekretarz Stanu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego dr Piotr Dardziński.
więcej o Wizyta Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w CITTRU

FAQ karty infrastruktury badawczej UJ

Odpowiedzi na pytania, które pojawiły się w trakcie prac nad „Kartami udostępniania infrastruktury badawczej".
więcej o FAQ karty infrastruktury badawczej UJ

Uniwersytet Jagielloński poszukuje inwestora

Brokerzy CITTRU poszukują inwestora dla dwóch innowacyjnych układów elektronicznych opracowanych przez naukowców Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ.
więcej o Uniwersytet Jagielloński poszukuje inwestora

Pierwsza komercjalizacja nowego leku opracowanego na UJ!

Interdyscyplinarny zespół naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum, Instytutu Farmakologii Polskiej Akademii Nauk, Centre National de la Recherche Scientifique i Uniwersytetu Montpellier (Francja) opracował nową grupę związków o działaniu terapeutycznym na ośrodkowy układ nerwowy.
więcej o Pierwsza komercjalizacja nowego leku opracowanego na UJ!