Pomiń baner

więcej o Informacja o wyborze Wykonawcy na wykonanie usługi: 10 filmów informacyjno-promocyjnych
Naukowcy z UJ nagrodzeni za zasługi dla wynalazczości!

Prof. Paweł Moskal oraz prof. Szczepan Zapotoczny 30 marca odebrali odznaki honorowe „Za Zasługi dla Wynalazczości”.
więcej o Naukowcy z UJ nagrodzeni za zasługi dla wynalazczości!

więcej o Informacja o wyborze Wykonawcy na wykonanie usługi: dostarczenie 50 szt.fotopowielaczy krzemowych oraz macierzy fotopowielaczy
Zaproszenie do składania ofert - 10 filmów informacyjno-promocyjnych

Przedmiotem zamówienia jest usługa opracowania scenariusza, nagrania oraz postprodukcji 10 filmów informacyjno‐promocyjnych, tzw. explainer video, prezentujących naukowca wraz z produktem, które mają być głównie wykorzystywane do promocji wynalazku przed firmami i inwestorami.
więcej o Zaproszenie do składania ofert - 10 filmów informacyjno-promocyjnych
Zakład Klimatologii Uniwersytetu Jagiellońskiego - badania zmian klimatu  i pogody na terenie Polski i Europy – jak wykorzystać badania do opracowania planu naprawczego?

Zmiany klimatu są jednym z największych zagrożeń środowiskowych, społecznych i ekonomicznych. Ocieplenie jest efektem obserwowanego wzrostu stężenia gazów cieplarnianych w atmosferze.
więcej o Zakład Klimatologii Uniwersytetu Jagiellońskiego - badania zmian klimatu i pogody na terenie Polski i Europy – jak wykorzystać badania do opracowania planu naprawczego?
21 marca – Dzień lasów – Chrońmy Płuca Ziemi!!

Lasy mają ogromne znaczenie przy filtracji zanieczyszczeń, produkcji tlenu, oczyszczaniu wód, a także ochronie przed osuwiskami. Są atrakcyjnym miejscem wypoczynku oraz stanowią istotny surowiec w przemyśle. Niestety coraz więcej gatunków drzew zagrożone jest różnego rodzaju patogenami.
więcej o 21 marca – Dzień lasów – Chrońmy Płuca Ziemi!!
Identyfikacja odpadów chemicznych na dnie Bałtyku

Obchodzony 17 marca Światowy Dzień Mórz ma na celu zwrócenie uwagi na ochronę środowiska wodnego. Prócz zanieczyszczenia zbiorników wodnych odpadami komunalnymi, poważnym problemem są pozostałe po wojnie pojemniki z trującymi substancjami chemicznymi.
więcej o Identyfikacja odpadów chemicznych na dnie Bałtyku

więcej o Rozstrzygnięcie zapytania na zaprojektowanie i implementację narzędzia badawczego korzystającego z technologii VR

W ramach kontynuacji realizacji zadania 4 w Uniwersytecie Jagiellońskim CTT CITTRU ogłasza nabór wniosków na dodatkowe zadania dla zespołów ujętych w listach rankingowych z dwóch dotychczasowych konkursów w Uniwersytecie Jagiellońskim, których dofinansowanie nie przekraczało 80 tys zł.
więcej o Ogłoszenie o naborze wniosków o dofinansowanie dodatkowych zadań w pracach przedwdrożeniowych realizowanych w projekcie „Inkubator Innowacyjności 4.0”
Światowy Dzień Słuchu – Mikroproteza ucha środkowego UNISPRING

3 marca obchodzimy Światowy Dzień Słuchu (znany także pod nazwą Międzynarodowy Dzień dla Ucha i Słuchu) zainicjowany przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). Data została wybrana nieprzypadkowo - 3.3 symbolizuje kształt uszu. Dzień ten ma na celu zwiększenie świadomości i zintensyfikowanie działań w dziedzinie zdrowia ucha i słuchu. W tym dniu chcielibyśmy przybliżyć innowacyjny pomysł dr n. med. Marcina Koniora z Katedry Otolaryngologii Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum.
więcej o Światowy Dzień Słuchu – Mikroproteza ucha środkowego UNISPRING