Naukowcy z UJ nagrodzeni za zasługi dla wynalazczości!

Prof. Paweł Moskal oraz prof. Szczepan Zapotoczny 30 marca odebrali odznaki honorowe „Za Zasługi dla Wynalazczości”.

„Za Zasługi dla Wynalazczości” to państwowa odznaka honorowa, przyznawana za dorobek naukowy, działalność wynalazczą i projektową na wniosek Polskiej Izby Rzeczników Patentowych przez Prezesa Rady Ministrów.

Nagrody otrzymało 39 osób indywidualnych oraz 1 przedsiębiorstwo, w tym dwóch naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego: prof. Paweł Moskal z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej oraz prof. Szczepan Zapotoczny z Wydziału Chemii. Obaj profesorowie mogą poszczycić się bogatym dorobkiem zawodowym w tym licznymi patentami krajowymi i zagranicznymi. Profesor Zapotoczny intensywnie i regularnie współpracuje z biznesem w ramach badań zleconych oraz komercjalizacji własnych patentów.

Odznaki zostały wręczone przez Prezes Urzędu Patentowego RP Edytę Demby-Siwek w asyście Prezes Polskiej Izby Rzeczników Patentowych Doroty Rzążewskiej.