Ogłoszenie o naborze wniosków o dofinansowanie dodatkowych zadań w pracach przedwdrożeniowych realizowanych w projekcie „Inkubator Innowacyjności 4.0”

W ramach kontynuacji realizacji zadania 4 w Uniwersytecie Jagiellońskim CTT CITTRU ogłasza nabór wniosków na dodatkowe zadania dla zespołów ujętych w listach rankingowych z dwóch dotychczasowych konkursów w Uniwersytecie Jagiellońskim, których dofinansowanie nie przekraczało 80 tys zł.

Dofinansowanie na realizację dodatkowych zadań może zostać przyznane pod warunkami:
a. Wydatkowania co najmniej 80 % uzyskanego wcześniej dofinansowania (za wydatek rozumie się także zakontraktowane i zobligowane usługi/zakupy)
b. Wykazania, że wykonanie dodatkowych zadań zwiększenia szanse na:
I. sukces procesu komercjalizacji/wdrożenia lub
II. podniesienie poziomu gotowości do wdrożenia (TRL)
c. Wykazania, że potrzeba realizacji dodatkowych zadań wynika z:
I. konieczności dostarczenia/zademonstrowania konkretnych dodatkowych wyników/rezultatów/komponentów prototypu dla potencjalnego licencjobiorcy/inwestora/odbiorcy/użytkownika, co wynika z rozmów lub uzgodnień lub współpracy z potencjalnym licencjobiorcą/inwestorem/odbiorcą/użytkownikiem rezultatów projektu lub
II. zaktualizowanej analizy/potrzeby rynku (stanu wiedzy nieznanym w momencie ubiegania się o pierwotne dofinansowanie).

Dodatkowe dofinansowanie może zostać przyznane na:
a. udoskonalenie prototypu,
b. wykonanie dodatkowych prac eksperymentalnych wzmacniających badania proof of concept,
c. dodatkową weryfikację eksperymentalną cech i badanie użyteczności Innowacji z punktu widzenia odbiorcy lub potencjalnego partnera biznesowego zainteresowanego wdrożeniem,
d. zakup dodatkowych usług eksperckich istotnych dla procesu komercjalizacji.

Na realizację dodatkowych zadań można uzyskać wsparcie w wysokości nie większej niż 20 tys. zł.

Decyzje dotyczące wsparcia Innowacji są podejmowane przez Dyrektora CTT CITTRU i Radę Inwestycyjną, po zapoznaniu się z uzasadnieniem wniosku oraz po konsultacji z Brokerem CTT CITTRU odpowiedzialnym z komercjalizację wyników projektu, w terminie 14 dni od złożenia wniosku.

Wnioski można składać do wyczerpania środków. Informacja o wyczerpaniu środków zostanie opublikowana
na stronie www.cittru.uj.edu.pl.

Wnioski są rozpatrywane zgodnie z kolejnością ich złożenia.

Szczegółowe informacje o trybie przesyłania i rozpatrywania wniosków oraz wzór wniosku o dofinansowanie znajdują się w załącznikach do ogłoszenia.

logotyp Fundusze Europejskie, Rzeczpospolita Polska, Unia Europejska

Ogłoszenie o naborze wniosków