Widowiska/Festiwale minione

NOC NAUKOWCÓW 2013
27 września 2013

Ponad 14 tysięcy osób odwiedziło Uniwersytet Jagielloński podczas Małopolskiej Nocy Naukowców 2013. Wydarzenie na UJ koordynowało CITTRU, a w obszernym programie 19 jednostek znalazły się warsztaty, wykłady, pokazy, konkursy i wiele więcej. Dzięki nim młodsi i starsi entuzjaści nauki mogli przez chwilę wcielić się w rolę naukowca, zobaczyć jak wygląda jego praca, czym się zajmuje i co robi w laboratorium.

NOC NAUKOWCÓW 2012
28 września 2012

Naukowe pokazy teatralne, warsztaty i prezentacje przyciągnęły na Uniwersytet Jagielloński 14 000 osób!, które miały możliwość odwiedzenia aż 15 różnych miejsc na uczelni. Przygotowany przez Uniwersytet Jagielloński (CITTRU było koordynatorem tego wydarzenia na całym UJ) program tegorocznej edycji Nocy Naukowców (28.09.2012) po raz kolejny pokazał jak ważna jest popularyzacja nauki i jak ogromna jest ciekawość i chęć odkrywania jej tajemnic.
NOC NAUKOWCÓW 2011
23 września 2011

Co sprawiło, że nagle ok. 8000 osób odwiedzających 23 września 2011 roku Uniwersytet Jagielloński zapragnęło być naukowcem? Dostępność laboratoriów, możliwość przeprowadzenia eksperymentów, podglądanie świata przez okular teleskopu. To wszystko było w zasięgu ręki i wzroku podczas tegorocznej edycji Nocy Naukowców, którą na UJ koordynowało CITTRU. Swoją codzienną pracę w nietypowy sposób prezentowali naukowcy z siedmiu jednostek UJ.

VISUALISE
9 i 10 marca 2011

Był to pasjonujący, interaktywny spektakl edukacyjny organizowany przez British Council pod patronatem CITTRU. Artyści z Science Made Simple (Wielka Brytania) przyjechali do Teatru Groteska, aby zaprezentować zjawiska naukowe w nietypowy sposób i zaszczepić pasję odkrywania młodym widzom. Poza obrazami integralną częścią spektaklu jest dźwięk i muzyka, bez słowa mówionego, co sprawia, że pokaz jest dostępny dla widowni w każdym wieku, od lat 5-ciu do 105-ciu.

NOC NAUKOWCÓW 2010

Wydarzenia Nocy Naukowców 2010 na Uniwersytecie Jagiellońskim przyciągnęły tłumy. Jak szacuje CITTRU - organizator imprezy na UJ - w uniwersyteckich wydarzeniach brało udział 5500 osób! Z roku na rok jest coraz więcej zainteresowanych. Po raz kolejny udało się udowodnić, że nauka to także świetna, dobra zabawa, dla której warto stać w kolejkach. Zwłaszcza, gdy naukowcy zajmują się przygotowywaniem atrakcji. Największym zainteresowaniem cieszył się spektakl przygotowany przez Wydział Chemii UJ pt. "Alchemia 4 żywiołów".