Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Skip banner

Breadcrumb Breadcrumb

Navigation Navigation

Web Content Display Web Content Display

IP Week

IP Week

Zapraszamy na szkolenia 29.04.2021 w ramach IP Week organizowane przez CITTRU i UOTT pod patronatem PACTT

Kiedy: 29.04.2021
Gdzie: online
Rejestracja: tutaj

Rejestracja jest obowiązkowa i trwa do końca dnia 27.04.2021.

Opis szkoleń w PDF poniżej

 


Prawne aspekty udostępniania danych badawczych
godz. 13:30 - 15:00

Prowadzący: dr Krzysztof Siewicz

Krzysztof Siewicz - doktor nauk prawnych, mediator i radca prawny specjalizujący się w prawnych aspektach przetwarzania informacji. W ICM UW koordynuje realizowany ze środków POPC projekt "Platforma Polskich Publikacji Naukowych". Z ramienia ICM UW uczestniczył m.in. w pracach zespołu powołanego przez Ministra Nauki i Szkolnictwa opracowującego kierunki rozwoju otwartego dostępu do publikacji naukowych. Dr Siewicz był koordynatorem projektu prawokultury.pl w Fundacji Nowoczesna Polska, w ramach którego w latach 2016-2019 organizował kolejne edycje największej w Europie konferencji poświęconej społecznym i ekonomicznym aspektom prawa autorskiego - CopyCamp.pl. Prowadził praktykę prawa informacyjnego jako of counsel w kancelariach prawnych BWHS i GWW. Wykładał na UKSW oraz w Akademii im. Leona Koźmińskiego. Będąc koordynatorem prawnym Creative Commons Polska przygotował polskie wdrożenie wersji 3.0 licencji CC. Doktorat o ochronie wolności użytkowników oprogramowania obronił na Uniwersytecie w Lejdzie w Holandii, a dyplom LLM uzyskał na Central European University w Budapeszcie. Absolwent WPiA UW. Autor licznych publikacji, głównie zakresu prawa autorskiego, otwartych licencji, otwartego dostępu, ale też korzystania z informacji sektora publicznego ze szczególnym uwzględnieniem informacji przestrzennych.

 

ABC własności intelektualnej w trakcie studiów
godz. 15:30 - 17:00

Prowadzący: dr hab. Justyna Ożegalska-Trybalska

dr hab. Justyna Ożegalska-Trybalska – adiunkt w Katedrze Prawa Własności Intelektualnej Uniwersytetu Jagiellońskiego, wykładowca prawa autorskiego, patentowego i prawa znaków towarowych, członek stałej rektorskiej Komisji ds. Własności Intelektualnej UJ. Ekspert w krajowych i unijnych projektach badawczych (IPR-Helpdesk, NetFinTex, IP-Unlink, HEIP-Link, PILA, CIPNet). Koordynator studiów międzynarodowych „Intellectual Property Law and New Technologies”, realizowanych we współpracy z WIPO Academy oraz Urzędem Patentowym RP.  

Autorka ponad 60 publikacji naukowych. z zakresu prawa własności intelektualnej i nowych technologii, zarządzania i komercjalizacji wyników badań naukowych i prac rozwojowych. Ma ponad 20-letnie szkolenie w prowadzeniu szkoleń dla sędziów, rzeczników patentowych, przedsiębiorców i naukowców. 

Download files
pdf
Agenda IP Week