Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Nawigacja Nawigacja

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

COSMEETING - spotkanie branży kosmetycznej

COSMEETING - spotkanie branży kosmetycznej

15 stycznia 2020 roku organizujemy spotkanie wszystkich, dla których rozwój w Branży Kosmetycznej jest istotnym elementem prowadzenia biznesu.

Podczas COSMEETING zaprezentujemy możliwości laboratoryjne oraz nowe technologie opracowane w pracowniach Uniwersytetu Jagiellońskiego z dziedziny kosmetologii. Porozmawiamy o tym, co decyduje, że współpraca pomiędzy Producentami kosmetyków a Uniwersytetem staje się owocna, a także jakie wyzwania aktualnie stoją przed przedstawicielami Branży.
 
Data: 15.01.2020
Mijsce: ul. Bobrzyńskiego 14A, Kraków
 

Prelegenci

Dr hab. Elżbieta Szostak zaprezentuje temat związany z zastosowaniem spektroskopii w podczerwieni do badań produktów kosmetycznych.

Prof. dr hab. Stanisław Walas wygłosi prelekcje dotyczącą oznaczania pierwiastków metalicznych w Pracowni Analitycznej Spektrometrii Atomowej - możliwości i ograniczenia.

Dr Piotr Natkański opowie o badaniach fizykochemicznych w rozwiązywaniu problemów produkcyjnych w branży kosmetycznej.

Dr Kamil Awisuk zaprezentuje możliwości badawcze Pracowni Spektroskopii i Mikroskopii Powierzchni.

Dr hab. Michal Wozniakiewicz wygłosi referat o możliwościach badawczych i analitycznych Pracowni Chemii Sądowej.

Krzysztof Grabka z firmy INGLOT jest Kierownikiem ds. współpracy naukowej w Centrum Badawczo-Rozwojowym INGLOT oraz działu Regulatory Affairs INGLOT. W swojej pracy zajmuje się głównie wprowadzaniem produktów kosmetycznych na rynki zagraniczne oraz planowaniem i wdrażaniem projektów badawczych dotyczących kosmetyków. Uczestnik wielu konferencji zarówno w kraju jak i za granicą, poświęconych tematyce produktów kosmetycznych w zakresie zagadnień badawczo-rozwojowych oraz regulacji prawnych. Prowadzi również współpracę z placówkami naukowymi w Polsce i za granicą.

Dr Anna Różańska wygłosi prelekcje dotyczącą badań czystości mikrobiologicznej kosmetyków.

Dr Anna Golda opowie o zakresie badań związanych z biologią i biochemią molekularną oraz związku immunomodulacji z procesem badań związków bioaktywnych.

Dr Agnieszka Gunia-Krzyżak wygłosi referat dotyczący oceny bezpieczeństwa oraz badań aktywności fotoprotekcyjnej i hamującej melanogenezę surowców.

Aleksandra Piotrowska, MBA - Dyrektor ds. Promocji i Marketingu z Jagiellońskie Centrum Innowacji wygłosi prelekcję pt. "Produkcja kosmetyków-od małych partii po szarże przemysłowe. Prezentacja oferty Jagiellońskiego Centrum Innowacji." Aleksandra Piotrowska od 2013 r. związana jest z branżą life science. W Jagiellońskim Centrum Innowacji odpowiada za komunikację i promocję oferty spółki, ze szczególnym uwzględnieniem oferty badawczej oraz recepturowania, badań i produkcji kosmetyków. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz podyplomowych studiów Executive MBA Politechniki Warszawskiej.

Prof. Marcin Majka z Collegium Medicum UJ przedstawi nową metodę uzyskiwania komórek produkujących ludzką melaninę. Melanina to naturalny barwnik skóry, którego głównym zadaniem jest ochrona skóry przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Potencjalne zastosowanie melaniny obejmuje zarówno kosmetologię, jak i medycynę (onkologia prewencyjna, leczenie bielactwa). Zespół prof. Marcina Majki opracował wysokowydajną metodę uzyskiwania upigmentowanych komórek pozwalającą na pozyskiwanie naturalnej melaniny o wysokiej jakości. Koszt uzyskiwania komórek jest relatywnie niski, a protokół ich różnicowania w pełni zdefiniowany i skalowalny. Daje to możliwość uzyskania znacznych ilości czystego melaniny gotowej do wykorzystania w kosmetologii.

Aneta Wyżga - Kostek z firmy Dottore Cosmeceutici, szkoleniowiec i kosmetolog z wieloletnim stażem, wygłosi prelekcję na temat "Antypollution - ochrona skóry przed zanieczyszczeniami".

Dr n. biol. Renata Dębowska oraz mgr Agnieszka Lelas, reprezentujące firmę Dr Irena Eris, wygłoszą prelekcje dotyczącą współpracy przemysłu ze środowiskiem naukowym – wyzwania, budowanie relacji, wzajemne oczekiwania i potrzeby. Renata Dębowska, biolog, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Autor i współautor 8 patentów związanych z branżą kosmetyczną, kilkunastu zgłoszeń patentowych oraz licznych publikacji naukowych. Członek Europejskiego Towarzystwa Badań Dermatologicznych (ESDR – European Academy for Dermatological Research). Od blisko 19 lat związana z Laboratorium Kosmetycznym Dr Irena Eris, w którym obecnie pełni funkcję Szefa Centrum Naukowo-Badawczego. W życiu zawodowym jej pasją są badania skuteczności działania kosmetyków na skórę ludzką. Prywatnie uważa, że w każdym domu powinien być kot(y), rower i ogródek. Agnieszka Lelas, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, specjalizacja mikrobiologia. Współautor opracowań dotyczących badań mikrobiologicznych kosmetyków, członek Komitetu technicznego ds. Kosmetyków i chemii gospodarczej w Polskim Komitecie Normalizacyjnym. W Laboratorium Kosmetycznym Dr Irena Eris pracuje od 19 lat, kierując pracą Laboratorium Kontroli Jakości.

Prof. dr hab. Krzysztof Pyrć to kierownik Pracowni Wirusologii w Małopolskim Centrum Biotechnologii oraz profesor na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii; naukowiec z imponującym dorobkiem, a także laureat licznych nagród. Profesor Pyrć przedstawi nowe inhibitory herpeswirusów, jeden z wynalazków zgłoszony przez UJ do ochrony patentowej.

Prof. dr hab. Wojciech Macyk to Kierownik Grupy Fotokatalizy w Zakładzie Chemii Nieorganicznej na Wydziale Chemii UJ, Prodziekan Wydziału ds. Badań i Współpracy, a jednocześnie CEO w spółce InPhoCat. Jest autorem ok. 100 artykułów i rozdziałów książek oraz kilku patentów i wniosków patentowych, był głównym badaczem w kilku międzynarodowych i krajowych projektach badawczych. W 2014 i 2015 roku był profesorem wizytującym w Catalysis Research Center, Hokkaido University, Sapporo oraz w School of Computing, Engineering and Mathematics, Western Sydney University. Laureat wielu nagród za osiągnięcia i dorobek naukowy, m.in. nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za osiągnięcia naukowe, nagrody Prezesa Rady Ministrów za pracę habilitacyjną, stypendium „Zostańcie z nami!” przyznanym przez czasopismo Polityka i wielu innych.

Zdjęcie przedstawiające buteleczki i opakowania różnych kosmetyków

Pliki do pobrania
pdf
Program COSMEETING