Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Nawigacja Nawigacja

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

45 Zjazd Fizyków Polskich - "Fizyka - Przemysł - Innowacje"

45 Zjazd Fizyków Polskich -

We wrześniu po raz kolejny w Krakowie odbędzie się kongres, który będzie okazją do spotkania naukowców z różnych gałęzi fizyki. W zjeździe wezmą udział nauczyciele fizyki, przedstawiciele przemysłu i instytucje finansujących badania naukowe i ich wdrożenia, studenci, uczniowie oraz pasjonaci fizyki.

Data, miejsce i rejestracja

Kiedy: 13-18 września 2019

Gdzie: Kraków

Strona wydarzenia

Fizyka - Przemysł - Innowacje

Ważne daty i terminy

Rejestracja na zjazd

Okazja szczególna

45 Zjadz Fizyków Polskich jest kontynuacją tradycji zapoczątkowanej Zjazdem Założycielskim Polskiego Towarzystwa Fizycznego w 1920 roku w Warszawie i kontynuowany w ostatnich latach między innymi w Lublinie, Poznaniu, Kielcach i Wrocławiu. Tegoroczne spotkanie będzie szczególne także ze względu na inaugurację obchodów 100-lecia Polskiego Towarzystwa Fizycznego oraz obchody 100-lecia obecności fizyki w Akademii Górniczo-Hutniczej.

Fizyka - Przemysł - Innowacje

W planach są różnorodne sesje poświęcone między innymi fizyce jądrowej, fizyce środowiska, grawitacji, kosmologii i astrofizyce i wielu innym tematom!

Szczególną sesją, która odbędzie się w czasie zjazdu będzie sesja "Fizyka - Przemysł - Innowacje". Jest to sesja organizowana przez CTT CITTRU UJ oraz CTT AGH w ramach działalności Porozumienia Akademickich Centrów Transferów Technologii (PACTT). Będzie to dwudniowe wydarzenie zaplanowane na 16 i 17 września 2019 roku. Tematem przewodnim sesji będzie współpraca między nauką a przemysłem, nastawiona na rozwijanie i wdrażanie innowacyjnych technologii.Kościół Mariacki w Krakowie

Sesja składać się będzie z wystąpień pracowników naukowych uczelni oraz osób prowadzących działalność badawczo-rozwojową w przedsiębiorstwach. Będzie także okazją do prezentacji przez firmy swoich osiągnięć i najnowszej oferty wykorzystującej zaawansowane technologie i/lub skierowanej do badaczy-eksperymentatorów.

Wciąż można nadsyłać zgłoszenia do wystąpień w trakcie Zjazdu! Abstrakty zgłasza się w trakcie rejestracji na wydarzenie.