Ocena dla szkoły. O potrzebie ewaluacji.

Na mocy rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dniem 1 września 2021r. zniesiono obowiązek przeprowadzania w szkołach ewaluacji, zarówno zewnętrznej i wewnętrznej, jako formy nadzoru pedagogicznego.
więcej o Ocena dla szkoły. O potrzebie ewaluacji.
PLAN’EAT! Powiedz mi co jesz, Europejczyku?

Podstawowym założeniem PLAN’EAT jest zrozumienie i przeanalizowanie czynników, które kształtują postawy żywieniowe współczesnych Europejczyków, co ma bezpośredni wpływ na ich zdrowie, ogół społeczeństwa oraz aspekt środowiskowy.
więcej o PLAN’EAT! Powiedz mi co jesz, Europejczyku?
Nauka w służbie biznesu — analiza prawdziwych interesariuszy z aplikacją MISS®

MISS® to narzędzie analityczne, korzystające z metod potwierdzonych badaniami naukowymi, które umożliwia skuteczne zmapowanie otoczenia organizacji, skwantyfikowanie wzajemnych wpływów interesariuszy oraz ocenę ich wpływu na osiąganie celów strategicznych.
więcej o Nauka w służbie biznesu — analiza prawdziwych interesariuszy z aplikacją MISS®
Na UJ opracowano nowy sposób odtwarzania tkanki miękkiej

Naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego opracowali nową metodę odbudowy tkanek miękkich powłok ciała w miejscach ich ubytku. Docelowo ma to być alternatywa dla obecnie stosowanych metod opartych na przeszczepianiu tkanki tłuszczowej (lipotransferze). Naukowcy przekonują, że nowe rozwiązanie jest potencjalnie łatwiejsze do stosowania i będzie dawać trwalsze efekty.
więcej o Na UJ opracowano nowy sposób odtwarzania tkanki miękkiej
Wrotki dla ryb

Zespół naukowców Wydziału Biologii Uniwersytetu Jagiellońskiego opracował metodę hodowli wrotków z rodzaju Lecane, które stanowią alternatywę w żywieniu narybku. Młode ryby karmione uzyskanym nową metodą wysokiej jakości pokarmem wykazywały wyraźnie wyższą przeżywalność i żywotność.
więcej o Wrotki dla ryb

StrongUJ to platforma wsparcia i rozwoju dla osób aktywnych zawodowo, chcących zadbać o dobrobyt psychiczny w miejscu pracy.
więcej o Wsparcie psychologiczne online: StrongUJ – platforma wsparcia i rozwoju dla osób aktywnych zawodowo
20 lat działalności Centrum Transferu Technologii CITTRU

W czwartek 15 czerwca w auli Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyły się uroczyste obchody 20-lecia działalności Centrum Transferu Technologii CITTRU. Wydarzenie zgromadziło licznych gości, w tym przedstawicieli władz Uniwersytetu Jagiellońskiego, firm i instytucji współpracujących z uczelnią, naukowców pracujących w UJ oraz duże grono byłych pracowników CITTRU.
więcej o 20 lat działalności Centrum Transferu Technologii CITTRU
UJ proponuje rewolucję w produkcji akumulatorów i magazynów energii

Na Uniwersytecie Jagiellońskim opracowano technologie materiałowe magazynowania energii, które pozwolą uniezależnić się od zagranicznych dostawców drogich metali i grafitu potrzebnych do produkcji akumulatorów. Zaproponowane przez naukowców technologie spełniają wymogi zielonej chemii, produkcja niektórych z nich nie pozostawia śladu węglowego, a prototypy akumulatorów wykazują porównywalne lub lepsze parametry od tych obecnie produkowanych.
więcej o UJ proponuje rewolucję w produkcji akumulatorów i magazynów energii
Demo Day Innowacji Społecznych

W ostatnich latach na całym świecie nasila się trend rosnących oczekiwań interesariuszy podmiotów gospodarczych, instytucji publicznych i organizacji pozarządowych w zakresie stosowania rozwiązań zgodnych z ideami zrównoważonego rozwoju, w szczególności pozwalających spełnić wymogi i standardy ESG (Environment, Social responsibility, Governance). Jednym ze sposobów rozwoju potencjału organizacji w tym obszarze jest adaptacja i wdrażanie innowacji społecznych. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom zapraszamy na Demo Day Innowacji Społecznych.
więcej o Demo Day Innowacji Społecznych

Zespół naukowy z Uniwersytetu Jagiellońskiego wraz z firmą Galen–Ortopedia Sp. z o.o. otrzymali wyróżnienie w kategorii „Wspólny produkt przyszłości instytucji szkolnictwa wyższego i nauki oraz przedsiębiorcy” za projekt MesoCellA-Ortho - komórkowy produkt leczniczy terapii zaawansowanej dla zastosowań w ortopedii.
więcej o Produkt przyszłości – wyróżnienie dla wspólnego przedsięwzięcia UJ i firmy Galen-Ortopedia Sp. z o.o.!