Sprzedaż opracowanej na UJ technologii wirtualnych badań klinicznych

Brytyjska firma Simcyp Limited zakupiła prawa do opracowanej na Wydziale Farmaceutycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego (Collegium Medicum) technologii ToxComp – komputerowego systemu oceny kardiotoksycznego działania leków. Wraz z prawami do oprogramowania Simcyp zainwestował także w dalsze prace badawcze nad tym systemem. Całość kwoty kontraktu opiewa na równowartość ok. 1 mln 500 tys. złotych.
więcej o Sprzedaż opracowanej na UJ technologii wirtualnych badań klinicznych

4G-PHOTOCAT – znaczące przedsięwzięcie naukowe z udziałem UJ

Uniwersytet Jagielloński bierze udział w międzynarodowym projekcie, którego efektem będą nowatorskie rozwiązania ekologiczne. W składzie zespołu znalazł się prof. Wojciech Macyk, z którym CITTRU współpracuje w zakresie ochrony wynalazków o podobnym zastosowaniu. Celem projektu, którego całkowity budżet wynosi 3,7 mln EUR, jest opracowanie farb...
więcej o 4G-PHOTOCAT – znaczące przedsięwzięcie naukowe z udziałem UJ

Dziesięć wywiadów na dziesięciolecie - Andrzej Ryś

Idea wykwalifikowanej „swatki", która miała połączyć świat uniwersytetu i biznesu potrzebowała impulsu… wyzwolił go spacer po Plantach. Potem było dużo pracy i ludzie, którzy pragnęli pozytywnych zmian. Tak powstało CITTRU, które „przez wszystkie te lata było inkubatorem talentów i idei" - mówi Andrzej Ryś, pomysłodawca i pierwszy szef CITTRU, w wywiadzie, którego udzielił z okazji 10-lecia naszego istnienia.
więcej o Dziesięć wywiadów na dziesięciolecie - Andrzej Ryś

Nauka w nowym budżecie unijnym

8. lutego 2013 po wielogodzinnych debatach ustalony został nowy budżet unijny na lata 2014-2020. Polska ma w jego ramach dostać 106 mld Euro. Znaczne część tych pieniędzy winna sfinansować działania wspierające rozwój nauki i podniesienie innowacyjności państw UE. W dokumencie "Conclusions (Multiannual Financial Farmework)", opublikowanym przez Komisję Europejską, czytamy między innymi w punkcie 16:
więcej o Nauka w nowym budżecie unijnym

Dziesięć na dziesięciolecie: 10 informacji o 10 wydarzeniach z dziejów CITTRU

Aktywność CITTRU oparta jest na otwartości i ciągłym komunikowaniu się: ze społecznością akademicką, biznesem, administracją i ze społeczeństwem. Stale współpracujemy z mediami przygotowując różnorodne informacje i ułatwiając dziennikarzom prace na terytoriach nauki. Wycinek efektów tego rodzaju działań przedstawia poniższe zestawienie.
więcej o Dziesięć na dziesięciolecie: 10 informacji o 10 wydarzeniach z dziejów CITTRU

10 lat CITTRU - galeria zdjęć 2003-2012

„CITTRU zmieniło DNA najstarszej polskiej uczelni. Wzbogaciło kod genetyczny UJ o chromosom innowacyjności". Dowody? Znaleźć je można będzie w publikacji podsumowującej nasze dziesięciolecie, na stronie poświęconej jubileuszowi oraz w trakcie różnorodnych wydarzeń, które będą miały miejsce w 2013 roku. Za nami dziesięć lat działalności! Świętujcie ten jubileusz razem z nami!
więcej o 10 lat CITTRU - galeria zdjęć 2003-2012

W NIMBie o nauce i fantastyce

"Czytelnik fantastyki lub pisarz fantasta są w gruncie rzeczy badaczami na wakacjach" – tak na łamach NIMBa 15 relacje między nauką i fantastyką podsumowuje autorka jednego z tekstów.
więcej o W NIMBie o nauce i fantastyce

20 patentów w 2012 roku. Czas na podsumowanie

Patenty i zgłoszenia patentowe to główne elementy tworzonej przez CITTRU oferty technologicznej UJ. Rok 2012 przyniósł postęp w tym zakresie.
więcej o 20 patentów w 2012 roku. Czas na podsumowanie

Dofinansowanie ochrony patentowej projektów UJ

Trzy duże projekty naukowców z UJ uzyskały łącznie prawie 600 tys. złotych dofinansowania na ochronę patentową w kraju i za granicą. Projekty (w części poza-naukowej) zostały przygotowane i będą koordynowane przez CITTRU.
więcej o Dofinansowanie ochrony patentowej projektów UJ

Naukowcy UJ wystąpili na TEDxKraków 2012

Podczas tegorocznej edycji TEDxKraków wśród zaproszonych mówców aż czworo reprezentowało UJ. Pod lupą organizatorów i gości wydarzenia postawione zostało Sekretne życie – to, co na pozór jest przeciętne i codzienne, okazuje się zaskakujące a często intrygujące i istotne.
więcej o Naukowcy UJ wystąpili na TEDxKraków 2012