Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Nawigacja Nawigacja

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Newsy CITTRU

Złoty medal dla wynalazku Uniwersytetu Jagiellońskiego!

Wynalazek Biologiczna metoda ograniczania rozwoju bakterii nitkowatych w osadzie czynnym w oczyszczalniach ścieków (w skrócie „Wrotki w oczyszczalniach ścieków"), opracowany przez naukowców Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi UJ został nagrodzony złotym medalem podczas XVII Moskiewskiego Salonu Wynalazków i Innowacyjnych Technologii ARCHIMEDES (1-4 kwietnia 2014)
więcej o Złoty medal dla wynalazku Uniwersytetu Jagiellońskiego!

III International Conference of Biophysics Students

Koło studentów biofizyki „Nobel" gorąco zaprasza wszystkich studentów biofizyki i pokrewnych specjalizacji na III International Conference of Biophysics Students, która odbędzie się 23-25 maja 2014 roku w Krakowie na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii. Celem konferencji jest umożliwienie studentom prezentacji własnych wyników doświadczeń, w formie prezentacji lub plakatu, oraz ich wspólna dyskusja
więcej o III International Conference of Biophysics Students

II edycja konkursu „Polski Wynalazek"!

Masz głowę pełną pomysłów, które sprawią, że życie codzienne może stać się prostsze? Lubisz projektować i masz w sobie żyłkę prawdziwego wynalazcy? Zgłoś swój pomysł do konkursu „Polski Wynalazek 2014"! Nagrodą w konkursie na najciekawszą innowację jest 50 tys. zł.
więcej o II edycja konkursu „Polski Wynalazek"!

Rozmowa z doradcą zawodowym z Wielkiej Brytanii i Niemiec

Chcesz się dobrze przygotować do interview i assessment centre? A może chciałbyś kontynuować naukę na zagranicznej Uczelni? Porozmawiaj przez skype'a z doradcami zawodowymi z Wielkiej Brytanii i Niemiec.
więcej o Rozmowa z doradcą zawodowym z Wielkiej Brytanii i Niemiec

Raport: Komercjalizacja na UJ w 2013

CITTRU od lat zajmuje się ochroną rezultatów badań prowadzonych przez uniwersyteckie zespoły naukowe, w szczególności wykorzystując możliwości patentowe. Dzięki działaniom CITTRU w 2013 roku udało się dokonać 60 zgłoszeń patentowych w tym 28 zagranicznych (m.in. w Stanach Zjednoczonych, Japonii oraz Korei Południowej) i uzyskać 11 patentów dla UJ.
więcej o Raport: Komercjalizacja na UJ w 2013

Nowy konkurs FNP - IMPULS

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej rozpoczęła nabór wniosków w pierwszej edycji konkursu IMPULS organizowanego w ramach projektu SKILLS. Celem konkursu IMPULS jest promowanie badań aplikacyjnych oraz rozwój umiejętności z zakresu komercjalizacji wyników prac badawczo-rozwojowych. W ramach konkursu rozpatrywane będą innowacyjne pomysły i koncepcje badawcze o potencjale komercjalizacyjnym.
więcej o Nowy konkurs FNP - IMPULS

CITTRU w dwunastce najlepszych "inkubatorów innowacyjności"

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło wyniki prestiżowego konkursu „Inkubator Innowacyjności" dedykowanego najlepszym, polskim ośrodkom transferu technologii. W gronie laureatów znalazło się CITTRU.
więcej o CITTRU w dwunastce najlepszych "inkubatorów innowacyjności"

Naukowiec UJ nominowany w konkursie "Focusa"

Dr Anna Waszkielewicz (Wydział Farmaceutyczny UJ) została nominowana w kategorii innowacje medyczne do tegorocznej edycji plebiscytu "Soczewki Focusa". Motywem przewodnim konkursu są innowacje w najszybciej rozwijających się dziedzinach życia współczesnego człowieka. Redakcja magazynu nominowała młodych naukowców, którzy mogą pochwalic się szczególnymi osiągnięciami w 2013 roku. Lista zgłoszonych osób i projektów została podzielona na trzy kategorie: innowacje medyczne, informatyczne i techniczne.
więcej o Naukowiec UJ nominowany w konkursie "Focusa"

Międzynarodowy Konkurs Innowacji VALEO

Konkurs skierowany jest do studentów i dotyczy innowacji w obszarze funkcjonalności, bezpieczeństwa, komfortu oraz innych ważnych funkcji samochodów przyszłości.
więcej o Międzynarodowy Konkurs Innowacji VALEO

Nowoczesne struktury chemiczne o działaniu psychoaktywnym i/lub pro‐kognitywnym

Instytut Farmakologii Polskiej Akademii Nauk oraz Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum w Krakowie oferują szerokie spektrum nowych związków psychoaktywnych, powstałych w ramach projektu ProKog.
więcej o Nowoczesne struktury chemiczne o działaniu psychoaktywnym i/lub pro‐kognitywnym