Identyfikacja odpadów chemicznych na dnie Bałtyku

Obchodzony 17 marca Światowy Dzień Mórz ma na celu zwrócenie uwagi na ochronę środowiska wodnego. Prócz zanieczyszczenia zbiorników wodnych odpadami komunalnymi, poważnym problemem są pozostałe po wojnie pojemniki z trującymi substancjami chemicznymi.
więcej o Identyfikacja odpadów chemicznych na dnie Bałtyku

więcej o Rozstrzygnięcie zapytania na zaprojektowanie i implementację narzędzia badawczego korzystającego z technologii VR

W ramach kontynuacji realizacji zadania 4 w Uniwersytecie Jagiellońskim CTT CITTRU ogłasza nabór wniosków na dodatkowe zadania dla zespołów ujętych w listach rankingowych z dwóch dotychczasowych konkursów w Uniwersytecie Jagiellońskim, których dofinansowanie nie przekraczało 80 tys zł.
więcej o Ogłoszenie o naborze wniosków o dofinansowanie dodatkowych zadań w pracach przedwdrożeniowych realizowanych w projekcie „Inkubator Innowacyjności 4.0”
Światowy Dzień Słuchu – Mikroproteza ucha środkowego UNISPRING

3 marca obchodzimy Światowy Dzień Słuchu (znany także pod nazwą Międzynarodowy Dzień dla Ucha i Słuchu) zainicjowany przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). Data została wybrana nieprzypadkowo - 3.3 symbolizuje kształt uszu. Dzień ten ma na celu zwiększenie świadomości i zintensyfikowanie działań w dziedzinie zdrowia ucha i słuchu. W tym dniu chcielibyśmy przybliżyć innowacyjny pomysł dr n. med. Marcina Koniora z Katedry Otolaryngologii Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum.
więcej o Światowy Dzień Słuchu – Mikroproteza ucha środkowego UNISPRING
Zaproszenie do składania ofert - Przedłużono termin składania ofert

Przedmiotem zamówienia jest dostarczenie 50 szt.fotopowielaczy krzemowych oraz macierzy fotopowielaczy.
więcej o Zaproszenie do składania ofert - Przedłużono termin składania ofert
Ogłoszenie o pracę: Specjalista ds. przedsiębiorczości

Poszukiwany/a: Specjalista ds. Przedsiębiorczości w AIP UJ! Zgłoszenia do 6.03.2022
więcej o Ogłoszenie o pracę: Specjalista ds. przedsiębiorczości
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego – Różnorodność językowa ubarwia kulturę

Według danych co najmniej 43% z szacowanych 6000 języków używanych na świecie jest zagrożonych wyginięciem. Dzień Języka Ojczystego ma na celu zwrócenie uwagi na korzyści płynące z różnorodności językowej oraz kulturowej dla całego świata.
więcej o Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego – Różnorodność językowa ubarwia kulturę
Dzień Baterii – Nowoczesne, przyjazne środowisku ogniwa

18 lutego obchodzony jest dzień baterii. Przy tej okazji chcemy zwrócić uwagę na rosnące zapotrzebowanie na energię elektryczną i powstające na Uniwersytecie Jagiellońskim rozwiązania adresujące te potrzeby.
więcej o Dzień Baterii – Nowoczesne, przyjazne środowisku ogniwa
Światowy Dzień Kota – Naukowcy UJ w walce z groźną chorobą kotów

17 lutego przypada Światowy Dzień Kota. Tego dnia szczególnie podkreśla się znaczenie kotów w życiu człowieka i skupia na pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, a także uwrażliwia ludzi na często trudny koci los. Do grona miłośników tych zwierząt należy wielu pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego. Niektórzy, dzięki swoim możliwościom zawodowym, postanowili naukowo przyczynić się do dobrostanu kociaków.
więcej o Światowy Dzień Kota – Naukowcy UJ w walce z groźną chorobą kotów

więcej o Informacja o wyborze Wykonawcy na wykonanie usługi: zamówienie 2 szt. kolumn chromatograficznych HPLC