Zaproszenie do składania ofert - Inteligenty Ul

Przedmiotem zamówienia jest usługa polegające na opracowaniu systemu grzewczego do prototypu inteligentnego ula, opracowania systemu fotowoltaicznego do prototypu inteligentnego ula oraz dokonania pomiaru zapotrzebowania na energię.
więcej o Zaproszenie do składania ofert - Inteligenty Ul
Dzień Ziemi – jak Uniwersytet pomaga w walce o zielone jutro?

Światowy Dzień Ziemi to różnego rodzaju akcje, których celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Uniwersytet Jagielloński również nie pozostaje obojętny na problemy związane z zanieczyszczeniem środowiska oraz zbytnim eksploatowaniem naszej planety.
więcej o Dzień Ziemi – jak Uniwersytet pomaga w walce o zielone jutro?
ABC Transferu Wiedzy - szkolenia kwiecień i maj

CTT CITTRU pragnąc podzielić się swoją wiedzą ekspercką, wynikającą z lat zajmowania się Transferem Wiedzy na Uniwersytecie Jagiellońskim, zaprasza na cykl szkoleń poświęconych tej tematyce.
więcej o ABC Transferu Wiedzy - szkolenia kwiecień i maj

Licencje wolnego i otwartego oprogramowania funkcjonują w praktyce już przez ponad 30 lat. Jednak ostatnie lata przyniosły olbrzymi wzrost ich popularności, głównie dzięki rozwojowi platform pozwalających dzielić się kodem źródłowym, takich jak Github. Wbrew pozorom „open source” to nie synonim „wszystko wolno”. O ile problemy rzadko dotykają kogoś, kto z oprogramowania korzysta jedynie dla swoich potrzeb, to przy tworzeniu oprogramowania wykorzystanie cudzego kodu rozpowszechnianego na licencji open source może być groźne, jeśli nie zrobimy tego świadomie.
więcej o (Nie) wszystko, czego chcecie dowiedzieć się o open source, a i tak boicie się spytać - IP Week

Corocznie, od 1950 roku, w dniu 7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. Tego dnia chcielibyśmy zwrócić uwagę na grupę naukowców z Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy w swoich badaniach naukowych od wielu lat koncentrują się na poszukiwaniu nowych substancji biologicznie aktywnych, działających na ośrodkowy układ nerwowy, z myślą o stworzeniu nowych leków w różnych wskazaniach terapeutycznych, obejmujących przede wszystkim choroby psychiczne i neurodegeneracyjne, padaczkę, ból neuropatyczny czy wspomaganie walki z otyłością.
więcej o Choroby neurologiczne – nowe leki. Czym zajmują się naukowcy z Wydziału Farmaceutycznego UJ CM.

więcej o Informacja o wyborze Wykonawcy na wykonanie usługi: 10 filmów informacyjno-promocyjnych
Naukowcy z UJ nagrodzeni za zasługi dla wynalazczości!

Prof. Paweł Moskal oraz prof. Szczepan Zapotoczny 30 marca odebrali odznaki honorowe „Za Zasługi dla Wynalazczości”.
więcej o Naukowcy z UJ nagrodzeni za zasługi dla wynalazczości!

więcej o Informacja o wyborze Wykonawcy na wykonanie usługi: dostarczenie 50 szt.fotopowielaczy krzemowych oraz macierzy fotopowielaczy
Zaproszenie do składania ofert - 10 filmów informacyjno-promocyjnych

Przedmiotem zamówienia jest usługa opracowania scenariusza, nagrania oraz postprodukcji 10 filmów informacyjno‐promocyjnych, tzw. explainer video, prezentujących naukowca wraz z produktem, które mają być głównie wykorzystywane do promocji wynalazku przed firmami i inwestorami.
więcej o Zaproszenie do składania ofert - 10 filmów informacyjno-promocyjnych
Zakład Klimatologii Uniwersytetu Jagiellońskiego - badania zmian klimatu  i pogody na terenie Polski i Europy – jak wykorzystać badania do opracowania planu naprawczego?

Zmiany klimatu są jednym z największych zagrożeń środowiskowych, społecznych i ekonomicznych. Ocieplenie jest efektem obserwowanego wzrostu stężenia gazów cieplarnianych w atmosferze.
więcej o Zakład Klimatologii Uniwersytetu Jagiellońskiego - badania zmian klimatu i pogody na terenie Polski i Europy – jak wykorzystać badania do opracowania planu naprawczego?