INTARG Kraków - 3 medale dla UJ

Jury konkursu organizowanego w ramach Międzynarodowych Targów Innowacji Gospodarczych i Naukowych INTARG przyznało wynalazkom UJ medal złoty i dwa srebrne

IntargW    piątek  26   czerwca   w    Krakowie    zakończyły    się  8.  Międzynarodowe      Targi   Innowacji  Gospodarczych  i  Naukowych  INTARG,  poświęcone  transferowi  technologii  i  wdrażaniu  postępu  technicznego. Na jednym z targowych stoisk brokerzy CITTRU zaprezentowali najciekawsze wynalazki oraz ofertę badań zleconych zespołów naukowych UJ. Szczególne uznanie zdobyły 3 wynalazki, które jury konkursu (organizowanego w ramach targów) zdecydowało nagrodzić dwoma srebrnymi medalami i jednym złotym.

Nagrodzone wynalazki to:

złoty medal: Nowe związki zwiększające skuteczność antybiotyków i leków przeciwnowotworowych - opracowany przez zespół naukowców Zakładu Technologii i Biotechnologii Środków Leczniczych, Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum: dr hab. Jadwiga Handzlik, prof. dr hab. Katarzyna Kieć-Kononowicz, Anna Dela, Ewa Otrębska, dr Maria Kaleta

srebrny medal: Nowa metoda wydajnej izolacji DNA patogenów z krwi  - opracowany przez zespół naukowców Katedry Mikrobiologii, Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum: dr Tomasz Gosiewski, dr hab. Monika Brzychczy-Włoch

srebrny medal: Metoda detekcji bakterii i grzybów w preparacie biologicznym metodą PCR - opracowany przez zespół naukowców Katedry Mikrobiologii,  Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum: dr Tomasz Gosiewski, dr hab. Monika Brzychczy-Włoch, dr Agata Pietrzyk, prof. dr hab. Małgorzata Bulanda.

serdecznie gratulujemy !