9300 m2 nowoczesnej nauki

Sukcesem zakończył się ostatni etap prac przygotowawczych zmierzających do wybudowania kompleksu dydaktyczno-naukowego Paderevianum II.

Po wielu miesiącach przygotowań, 18 maja 2011 r., podpisana została umowa z generalnym wykonawcą inwestycji – konsorcjum firm Budostal 2 S.A. i Elektromontaż Kraków S.A. Za prawie 49 mln zł, w okresie 30 miesięcy wybudowane zostaną dwa nowe budynki. Ich łączna powierzchnia to ponad 9300 m2. Będą one wykorzystywane głównie przez studentów i pracowników Instytutów Filologii Angielskiej i Germańskiej.

Przedsięwzięcie to należy do kluczowych projektów Województwa Małopolskiego i jest finansowana ze środków europejskich MRPO. Piszemy o tej inwestycji także dlatego, aby zwrócić uwagę, że CITTRU to nie tylko transfer technologii, przedsiębiorczość i promocja nauki. Warto podkreślić, że w CITTRU działa też prężne grono specjalistów zajmujących się pozyskiwaniem finansowania na kluczowe inwestycje UJ. Jednym z efektów tej aktywności jest doprowadzenie do uruchomienia budowy największej inwestycji Wydziału Filologicznego UJ.
[21.06.2011]