Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Nawigacja Nawigacja

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Zapytaj eksperta: Prawo autorskie - Internet - Nauka

Ochrona prawna autorów prac naukowych a potrzeba swobodnej wymiany myśli - gdzie leży granica? W jaki sposób naukowiec może korzystać z internetu? Co jest dozwolone, a co zabronione? Czym są licencje CC? Jak należy linkować, cytować i jak uniknąć plagiatu? Chcecie wiedzieć więcej?

Ochrona prawna autorów prac naukowych a potrzeba swobodnej wymiany myśli - gdzie leży granica? W jaki sposób naukowiec może korzystać z internetu? Co jest dozwolone, a co zabronione? Czym są licencje CC? Jak należy linkować, cytować i jak uniknąć plagiatu? Chcecie wiedzieć więcej? Macie pytania? Jakiś problem zaprząta Wam głowę?

Zapytajcie eksperta - dr Justynę Ożegalską-Trybalską specjalistkę od prawa Internetu, prawniczkę z Instytutu Prawa Własności Intelektualnej UJ.  

Do 9. maja przyjmujemy Wasze pytania. Nadsyłajcie je na adres: nimb@uj.edu.pl (w temacie wpiszcie "Ekspert") lub wrzucajcie na naszego Facebooka - www.facebook.com/nimb.cittru  (do działu Notatki). Odpowiedzi zamieścimy na stronie, na profilu na Facebooku oraz w kolejnym wydaniu NIMBa.

Nasz ekspert - informacja:

dr Justyna Ożegalska-Trybalska – adiunkt w Zakładzie Prawa Własności Intelektualnej i Ochrony Konkurencji w Instytucie Prawa Własności Intelektualnej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wykładowca prawa własności intelektualnej, prawa autorskiego i prawa Internetu, członek Komisji ds. Własności Intelektualnej UJ. Arbiter Sądu Polubownego ds. Domen Internetowych przy Polskiej Izbie Informatyki i Telekomunikacji. Ekspert w unijnych projektach: IPR-Helpdesk, PILA, IP-Unilink, Merkury. Kierownik projektu „Własność intelektualna jako narzędzie zwiększania innowacyjności i konkurencyjności przedsiębiorstw". Autorka monografii „Adresy internetowe – zagadnienia cywilnoprawne" oraz innych publikacji i wystąpień konferencyjnych dotyczących problematyki własności intelektualnej w Internecie.

O akcji "Zapytaj eksperta" i innych inicjatywach CITTRU wspierających naukę mówilismy podczas kilku audycji emitowanych przez Radiofonię:

Radiofonia - audycja 1
Radiofonia - audycja 2
Radiofonia - audycja 3
 

[18.04.2011]