Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Nawigacja Nawigacja

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nauka 2.0 i inne atrakcje w NIMBie 10

Nauka 2.0, nauka otwarta, nowa nauka lub postnauka - opisane przekrojowo i eksperymentalnie to esencja nowego numeru NIMBa (10).

Nauka 2.0, nauka otwarta, nowa nauka lub postnauka - opisane przekrojowo i eksperymentalnie to esencja nowego numeru NIMBa (10). Poza tym w NIMBie:  o genetyce -  nauce nowatorskiej i użytecznej; fotokatalizie i "pomidorach bez chemii", patentach, których nie można otrzymać oraz nowym zapisie równania Einsteina. Także działania i propozycje CITTRU, rekomendacje, felietony, ciekawostki. Wydawcą czasopisma jest CITTRU.
 

Zobacz: Wszystkie wydania NIMBa

Uwaga

Chcemy, aby NIMB był dobrym pismem popularnonaukowym, które równocześnie pokazuje różne trendy związane z nowoczesną nauką. Dlatego też liczymy na poglądy i sugestie czytelników. Prosimy więc o wyrażenie Waszej opinii po przeczytaniu tego numeru. Wystarczy wejść na stronę: www.nimb.uj.edu.pl i wypełnić krótką ankietę. Zajmie to tylko chwilę, a nam pozwoli udoskonalić czasopismo.

W numerze m.in.:

 

 

Nauka: konieczna aktualizacja - Przekrojowo o Nauce 2.0. Jak? Po co? Dla kogo? Otwarte laboratoria i nierozstrzygnięte wątpliwości;


Ja i nauka otwarta - Kamil Kamiński (Chemia UJ) o swoich doświadczeniach i refleksjach związanych z nowa nauką. Inspirujące!


DowódNieAnonimowy - jak rozpoznać po śladach DNA czy przestępca był brunetem czy blondynem. Nowoczesna genetyka na tropie!


Fotokataliza w pozytywnym świetle - procesy chemiczne z udziałem światła: to ma przyszłość;


Akta personalne: dr hab. Wojciech Macyk, autor kilku odkryć związanych z fotokatalizą odpowiada na pytania zawodowe i (pół)prywatne;


Strona internetowa: niezbędnik - podstawowe pojęcia, dzięki znajomości których nie dasz się zapędzić w kozi róg byle webmasterowi;


Jak nie dostać patentu... - góralskie wzory, programy komputerowe, teorie naukowe i sposoby leczenia - czyli to czego zastrzec nie można;


Aberracje i asocjacje - felietony (około)naukowe. Pisze dla nas m.in. Paweł Szczęsny - promotor Nauki 2.0 w Polsce;


CITTRU w akcji - informacje, propozycje, rekomendacje i antyrekomendacje!


A na powitanie - Gabinet osobowości - profile naukowców od starożytności do współczesności.

Przejrzyj i ściągnij NIMBa

OTWÓRZŚciągnij od razu PDF Więcej publikacji CITTRU - Wszystkie wydania NIMBa

Co to jest NIMB - krótko o historii i koncepcji

Rozpoczynając w 2008 roku publikowanie tekstów pod szyldem NIMB mieliśmy nadzieję, że czasopismo to pokaże różnorodne relacje współczesnej nauki ze światem biznesu, marketingu, internetu, finansów itd. Zainteresowanie jakim wśród czytelników cieszył się ten biuletyn spowodował, że postanowiliśmy pójść krok dalej i od 2010 wydawać nowego NIMBa w zmienionej szacie graficznej, w kolorze, na większej ilości stron.

To właśnie te nowe NIMBy kontynujące tradycje poprzednich wydań, stały się zarazem nowymi wydawnictwami, bowiem to NAUKA zajmuje w nim czołowe miejsce. To jej rozwojowi są podporządkowane teksty dotyczące promocji i popularyzacji wiedzy (na ten aspekt zwracamy szczególną uwagę), innowacyjności, także naukowego biznesu. Te elementy (nie pomijając oczywiście samych badań i dydaktyki) tworzą zręby nowoczesnej nauki, a to wydawnictwo – taką mamy nadzieję - jest centrum informacji o nowej nauce i inspiracją dla rozwoju naukowych karier.

Subskrypcja

Istnieje możliwość bezpłatnej subskrypcji kolejnych wydań drukowanego NIMBa (od następnego numeru). W tym celu należy wypełnić poniższą ankietę i odesłać ją na adres: nimb@uj.edu.pl w temacie wpisując „Subskrypcja". Każda z osób zakwalifikowanych do bezpłatnej subskrypcji otrzyma do 15.05.2011 odpowiednie potwierdzenie za pomocą poczty e-mail.

UWAGA: prosimy o podanie adresu na uczelni (zakład, adres koła naukowego itp.). Tylko w wyjątkowych przypadkach będziemy wysyłać na adres prywatny.

formularz subskrypcyjny

Zostań autorem tekstów w NIMBie

Czekamy na Wasze propozycje, które uzupełnią nasze NIMBowe wydawnictwa internetowe i drukowane.Jak przygotować tekst, gorąco poszukiwane tematy, warunki formalne. Zobacz.
[25.03.2011]

 

Publikacja jest częścią projektu N0WUM współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.