Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Nawigacja Nawigacja

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pierwsze relacje ze staży dla naukowców

"Wiedza i praktyka – klucz do sukcesu w biznesie" to projekt realizowany przez CITTRU wraz z kilkoma małopolskimi partnerami.

"Wiedza i praktyka – klucz do sukcesu w biznesie" to projekt realizowany przez CITTRU wraz z kilkoma małopolskimi partnerami. Jego celem jest zorganizowanie płatnych staży dla pracowników naukowych w małopolskich firmach. Oprócz wynagrodzenia w wysokości 3 500 zł miesięcznie, staż w firmie daje wiele innych korzyści, o których - na łamach miesięcznika UJ "Alma Mater" - mówią uczestnicy projektu: dr Marta Tutko, dr Jacek Śmietański i Wioleta Kocerba, a także jeden z przedsiębiorców Bartosz Jacyna, prezes firmy Logisys.

Zobacz: tekst w ALMA MATER
 

Fragmenty:

Bartosz Jacyna, firma Logisys: "Oprócz faktu, że dzięki tak finansowanym stażom można zrobić projekty, na które zapewne nie byłoby firmy stać, myślę, że taka współpraca wzbogaca: biznes – o wiedzę i podejście z dystansem naukowca, a świat nauki – o podejście zorientowane na wystarczająco dobry efekt".

Dr Marta Tutko – pracuje na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ, odbywa staż w firmie Logisys. "Uważam, że każdy pomysł, który ma na celu zbliżenie się do siebie świata nauki i biznesu, jest cenny. Dla mnie najważniejsza jest możliwość poznawania środowiska biznesowego, weryfikowania mojej teoretycznej wiedzy w praktyce. Istotne jest zdobywanie doświadczenia zawodowego. Dobrze jest mieć również świadomość, że mój potencjał naukowy znajduje praktyczne zastosowanie w przedsiębiorstwie".

Dr Jacek Śmietański – pracuje w Instytucie Informatyki UJ, odbywa staż w firmie P&B Incubator: "Lubię nowe wyzwania. A tak się złożyło, że po obronie doktoratu, napisaniu związanych z nim publikacji, miałem chwilę wytchnienia. Pomyślałem – czemu nie? Może dam radę? Jest to dla mnie nowe, ciekawe doświadczenie, możliwość bliższego zetknięcia się z biznesowym wykorzystaniem osiągnięć naukowych".
[10.01.2011]

 

Projekt wspołfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.