Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Nawigacja Nawigacja

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pierwsze relacje ze staży dla naukowców

"Wiedza i praktyka – klucz do sukcesu w biznesie" to projekt realizowany przez CITTRU wraz z kilkoma małopolskimi partnerami.

"Wiedza i praktyka – klucz do sukcesu w biznesie" to projekt realizowany przez CITTRU wraz z kilkoma małopolskimi partnerami. Jego celem jest zorganizowanie płatnych staży dla pracowników naukowych w małopolskich firmach. Oprócz wynagrodzenia w wysokości 3 500 zł miesięcznie, staż w firmie daje wiele innych korzyści, o których - na łamach miesięcznika UJ "Alma Mater" - mówią uczestnicy projektu: dr Marta Tutko, dr Jacek Śmietański i Wioleta Kocerba, a także jeden z przedsiębiorców Bartosz Jacyna, prezes firmy Logisys.

Zobacz: tekst w ALMA MATER
 

Fragmenty:

Bartosz Jacyna, firma Logisys: "Oprócz faktu, że dzięki tak finansowanym stażom można zrobić projekty, na które zapewne nie byłoby firmy stać, myślę, że taka współpraca wzbogaca: biznes – o wiedzę i podejście z dystansem naukowca, a świat nauki – o podejście zorientowane na wystarczająco dobry efekt".

Dr Marta Tutko – pracuje na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ, odbywa staż w firmie Logisys. "Uważam, że każdy pomysł, który ma na celu zbliżenie się do siebie świata nauki i biznesu, jest cenny. Dla mnie najważniejsza jest możliwość poznawania środowiska biznesowego, weryfikowania mojej teoretycznej wiedzy w praktyce. Istotne jest zdobywanie doświadczenia zawodowego. Dobrze jest mieć również świadomość, że mój potencjał naukowy znajduje praktyczne zastosowanie w przedsiębiorstwie".

Dr Jacek Śmietański – pracuje w Instytucie Informatyki UJ, odbywa staż w firmie P&B Incubator: "Lubię nowe wyzwania. A tak się złożyło, że po obronie doktoratu, napisaniu związanych z nim publikacji, miałem chwilę wytchnienia. Pomyślałem – czemu nie? Może dam radę? Jest to dla mnie nowe, ciekawe doświadczenie, możliwość bliższego zetknięcia się z biznesowym wykorzystaniem osiągnięć naukowych".
[10.01.2011]

 

Projekt wspołfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.