Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Nawigacja Nawigacja

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

"Humaniści sprawdzają się w biznesie" - po Dniach Przedsiębiorczości 2010

16, 17 i 18 Dni Przedsiębiorczości UJ – HUMANIŚCI w BIZNESIE, gośćmi specjalnymi byli biznesmeni – humaniści: Piotr Wilam (współtwórca Onet.pl) i Tadeusz Winkowski (twórca QuadWinkowski).

Od 16 do 18 listopada podczas tegorocznej edycji Dni Przedsiębiorczości UJ – HUMANIŚCI w BIZNESIE organizowanych przez CITTRU, zaproszeni goście, biznesmeni – humaniści: Piotr Wilam (współtwórca Onet.pl) i Tadeusz Winkowski (twórca QuadWinkowski) przekonywali, że wykształcenie humanistyczne nie tylko nie jest przeszkodą, ale może również pomóc w zrobieniu biznesowej kariery.

„Humanistyczna wyobraźnia pozwala przeżyć w biznesie. Studia humanistyczne uczą myślenia i działania w ekstremalnych sytuacjach" – podkreślał Tadeusz Winkowski. „Jeżeli chce się wchodzić do biznesu trzeba mieć olbrzymią pasję i ogromne pokłady zdrowego rozsądku" – dodawał Piotr Wilam. Podczas dwóch "Biznesowych kaw z humanistyczną pianką" – spotkań organizowanych w krakowskiej Gazeta Cafe zaproszeni biznesmeni opowiadali o swojej drodze do sukcesu i odpowiadali na pytania bardzo licznej grupy słuchaczy. Przyszłych przedsiębiorców interesowały nie tylko biznesowe doświadczenia, ale również praktyczne porady i opinie odnośnie własnych pomysłów na biznes.

 

W programie Dni Przedsiębiorczości UJ – HUMANIŚCI w BIZNESIE zorganizowany został również cykl szkoleniowy aktywizujący twórcze myślenie, pobudzający potencjał przyszłych biznesmenów i uczący przydatnych metod prezentacji i sprzedaży. Warsztaty przygotowali i poprowadzili członkowie studenckiej firmy NEOLUTION – zdobywający poprzez taką działalność praktyczne umiejętności biznesowe.
[19.11.2010]