Tłumy nocą na UJ - galeria zdjęć

Wydarzenia Nocy Naukowców na Uniwersytecie Jagiellońskim przyciągnęły tłumy. Jak szacuje CITTRU - organizator imprez na UJ - w uniwersyteckich wydarzeniach brało udział 5500 osób.

Wydarzenia Nocy Naukowców na Uniwersytecie Jagiellońskim przyciągnęły tłumy. Jak szacuje CITTRU - organizator imprez na UJ - w uniwersyteckich wydarzeniach brało udział 5500 osób! Po raz kolejny udało się udowodnić, że nauka to także świetna zabawa.

Niełatwo było opuścić mury uczelni, mimo późnej pory. Przekonała się o tym jedna z mam, która próbując zachęcić do powrotu swojego synka zapatrzonego w jeden z pokazów, usłyszała: "Mamo, ale ja muszę… Przecież to tylko jedna taka noc w roku".

Pracownicy jednostek biorących udział w przedsięwzięciu zadbali o to by nikt się nie nudził. Najmłodsi mogli wziąć udział w warsztatach i pokazach zdobywając dyplom młodego naukowca.

Spektakl "Alchemia 4 żywiołów" przygotowany przez pracowników, studentów i doktorantów Wydziału Chemii UJ przyciągnął widownię, która

zapełniła największą aulę Auditorium Maximum UJ. Liczba chętnych do obejrzenia pokazu była znacznie większa niż liczba miejsc, stąd szczególnie

zdeterminowani już na godzinę przed spektaklem czekali na zwolnione rezerwacje. Czy było warto? Za odpowiedź na to pytanie wystarczą okrzyki zachwytu i zdumienia, gdy na scenie pojawiały się węże faraona, kolorowe płomienie, świecące w ciemności mikstury, burzliwe oklaski po najbardziej spektakularnych doświadczeniach oraz salwy śmiechu podczas pokazu chemicznej kuchni czy opowieści o księciu zaklętym w rybkę za niezbyt pilną naukę chemii.

Wszystkich, którzy Noc Naukowców będą oglądali także przez obiektyw aparatu fotograficznego, CITTRU zachęca do wzięcia udziału w konkursie na najlepsze zdjęcie zrobione na Uniwersytecie Jagiellońskim. Na prace czekamy do końca września, a najlepsze nagrodzimy kolacją dla dwóch osób w wybranej krakowskiej restauracji.
[29.09.2010].