Naukowiec UJ nominowany w konkursie "Focusa"

Dr Anna Waszkielewicz (Wydział Farmaceutyczny UJ) została nominowana w kategorii innowacje medyczne do tegorocznej edycji plebiscytu "Soczewki Focusa". Motywem przewodnim konkursu są innowacje w najszybciej rozwijających się dziedzinach życia współczesnego człowieka. Redakcja magazynu nominowała młodych naukowców, którzy mogą pochwalic się szczególnymi osiągnięciami w 2013 roku. Lista zgłoszonych osób i projektów została podzielona na trzy kategorie: innowacje medyczne, informatyczne i techniczne.

Dr Anna WaszkielewiczDr  Anna Waszkielewicz (Wydział Farmaceutyczny UJ) została nominowana w kategorii innowacje medyczne do tegorocznej edycji plebiscytu "Soczewki Focusa". Motywem przewodnim konkursu są innowacje w najszybciej rozwijających się dziedzinach życia współczesnego człowieka. Redakcja magazynu nominowała młodych naukowców, którzy mogą pochwalić się szczególnymi osiągnięciami w 2013 roku. Lista zgłoszonych osób i projektów została podzielona na trzy kategorie: innowacje medyczne, informatyczne i techniczne.

Dr Anna Waszkielewicz, prowadzi - pod kierunkiem prof. dr. hab. Henryka Marony - badania nad nową rodziną związków chemicznych, które mogą pomóc zarówno chorym na padaczkę, jak i osobom z bólem neuropatycznym. Zespół badawczy z Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego ma za sobą większość badań przedklinicznych, realizowanych w renomowanych ośrodkach, np. w amerykańskim National Institute of Health. Kolejny etap projektu stanowią dalsze badania bezpieczeństwa stosowania leku oraz opracowanie postaci jego podawania. Pierwsze testy na człowieku mają się zacząć w 2017 roku. Wynalazek został opatentowany - wiecej Oferta Technologiczna UJ.

Głos na dr Annę Waszkielewicz można oddać na stronie soczewki.focusa.pl. Głosowanie trwa do  17 lutego 2014 roku.