Międzynarodowy Konkurs Innowacji VALEO

Konkurs skierowany jest do studentów i dotyczy innowacji w obszarze funkcjonalności, bezpieczeństwa, komfortu oraz innych ważnych funkcji samochodów przyszłości.

Innovation Challenge Valeo

Kryteria brane pod uwagę przy ocenie projektu:

• Otwarte i śmiałe podejście do prezentowanych idei, oryginalność i innowacyjność pomysłów,
  • Zastosowanie rozwiązań uwzględniających potrzeby społeczne,
  • Jakość prezentacji projektu • Dopracowanie szczegółów technicznych,
  • Możliwość zastosowania projektu,

Nagrody w konkursie:
I nagroda: 100 000 €
II oraz III nagroda: 10 000 €

Etap: 1. Zgłaszanie zespołów do dnia 14.02.2014 Zespoły zgłaszają swójPlakat Valeo Innovation Challenge projekt za pośrednictwem strony https://valeoinnovationchallenge.valeo.com zgodnie z wymaganiami określonymi w regulaminie konkursu 15.04.2014 - Organizator konkursu ogłosi 20 wybranych najlepszych projektów, które wezmą udział w kolejnych

Etap. 2. Przygotowanie prototypów, 15.04.2014 – 29.08.2014 Zespoły, które zostały zakwalifikowane do drugiego etapu mają 20 tygodni na przygotowanie makiet, opisów, dokumentacji projektu zgodnie z regulaminem konkursu.

Etap.3. Spośród 20 projektów organizator wybierze 3 projekty finałowe - 17.09.2014 Finaliści zostaną zaproszeni do zaprezentowania swoich prac jury konkursu, które wyłoni zwycięski zespół.

Etap. 4. Ogłoszenie zwycięzców podczas Paris Motor Show - Październik 2014

Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdują się w regulaminie. Regulamin wraz z formularzem zgłoszenia dostępny jest na stronie: https://valeoinnovationchallenge.valeo.com, za pośrednictwem, której istnieje możliwość kontaktu z organizatorem.