Przestrzenie Kreatywnej Współpracy

W piątek miało miejsce uroczyste otwarcie systemu Przestrzeni Kreatywnej Współpracy na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Ta unikalna inicjatywa, w której urzeczywistnienie zaangażowani byli pracownicy CTT CITTRU, ma na celu wspieranie aktywności kreatywnych, realizowanych przez społeczność uniwersytecką z partnerami społecznymi, gospodarczymi oraz publicznymi. System zapewni zaplecze merytoryczne i infrastrukturalne – składa się z pięciu, specjalnie zaprojektowanych i przystosowanych sal, sprzyjających ko-kreacji i pracy warsztatowej. Ułatwi wymianę pomysłów i idei, a także efektywną współpraca z otoczeniem na rzecz wspólnego generowania rozwiązań istotnych, realnych problemów. Podczas otwarcia, przemówienia wygłosili m.in. prof. dr hab. Piotr Kuśtrowski, prof. dr hab. Bartosz Brożek, dr inż. Gabriela Konopka-Cupiał oraz dr Paweł Ścigaj i dr hab. Mateusz Lewandowski. Zainaugurowany został też semestralny hackaton studencki pod hasłem #SDG48hChallenge. Goście mieli też okazję obejrzeć jedną z sal systemu Przestrzenie Kreatywnej Współpracy, znajdującą się na Wydziale Matematyki i Informatyki UJ. Zapraszamy do współpracy!

Przestrzenie Kreatywnej Współpracy UJ | Facebook