Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Nawigacja Nawigacja

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Demo Day Innowacji 4.0

Demo Day Innowacji 4.0

Centra Transferu Technologii pięciu największych krakowskich uczelni: Akademii Górniczo-Hutniczej, Politechniki Krakowskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego, Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu Rolniczego wspólnie organizują „Demo Day Innowacji 4.0”.

Wydarzenie, w czasie którego możliwa będzie bezpośrednia rozmowa z twórcami wynalazków rozwijanych przez krakowskie środowisko akademickie jest organizowane już po raz drugi. Poprzednia edycja okazała się bardzo dużym sukcesem i pozwoliła rozpocząć wiele ciekawych wspólnych działań z partnerami biznesowymi, czego rezultatem był dalszy rozwój technologii i wdrożenie nowych produktów na rynek.

Wydarzenie, które odbędzie się w Auditorium Maximum UJ w Krakowie, zaplanowane jest  na 09.03.2023 r. Na stronie dedykowanej wydarzeniu możecie Państwo zapoznać się z krótkimi filmikami i opisami wszystkich prezentowanych technologii.

 

Data: 09.03.2023

Miejsca: Auditorium Maximum UJ, Kraków

Rejestracja obowiązkowa poprzez stronę wydarzenia.

 

Tematyka prezentowanych technologii jest bardzo zróżnicowana: od nowych urządzeń poprzez materiały, żywność funkcjonalną oraz ochronę środowiska naturalnego, aż po nowe terapie i leki. Łączy je to, że wszystkie mają szansę stać się dostępnymi na rynku produktami lub usługami, które odpowiadają na ważne potrzeby i wyzwania. W trakcie spotkania będzie możliwość indywidualnego spotkania z wybranymi zespołami. Wykład inauguracyjny wygłosi prof. dr hab. Witold  Orłowski, znany polski ekonomista.

Mamy nadzieje, że rok 2023 okaże się bardzo efektywny jeśli chodzi o wdrażanie uniwersyteckich technologii na rynek! Zwłaszcza, iż w najbliższym czasie planowane jest duże wsparcie finansowe z Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki 2021-2027 (FENG) w zakresie wdrożeń nowych rozwiązań i współpracy sektora nauki z przedsiębiorstwami. To szansa na to aby, polskie uczelnie i polscy przedsiębiorcy wpłynęli pozytywnie na podniesienie poziomu innowacyjności gospodarki w Polsce. Innowacyjność stała się kluczem do konkurencyjności na całym świecie, dlatego też mocno wierzymy, iż wspólne działanie biznesu z jednostkami naukowymi przyniesie ogromne korzyści dla każdej ze stron.

W trakcie wydarzenia będzie również możliwość skorzystania z indywidualnych, bezpłatnych  konsultacji z rzecznikami patentowymi z Małopolskiej Izby Rzeczników Patentowych, doradcami podatkowymi z Krajowej Izby Doradców Podatkowych, którzy podpowiedzą jak skorzystać z ulg podatkowych a działalność B+R oraz z ekspertami sieci Enterprise Europe Network, którzy wskażą odpowiednie fundusze na dofinansowanie wdrożeń innowacyjnych rozwiązań i współpracy sektora nauki z przedsiębiorstwami.

Serdecznie zapraszamy!

Z powodów organizacyjnych uprzejmie prosimy o zarejestrowanie się na spotkanie poprzez formularz  znajdujący się na stronie internetowej wydarzenia.

Osoby,  które chciałyby uczestniczyć w indywidualnych rozmowach z wybranymi zespołami naukowymi, prosimy o umówienie się na spotkanie poprzez stronę internetową.

Plakat Demo Day innowacji 4.0 z logotypami pięciu krakowskich uczelni, datą, miejscem. Na ciemnym tle widać żarówkę, zębatki oraz rakietę kosmiczną.