Własność intelektualna w pigułce ed.2

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w drugiej edycji szkolenia dotyczącego ochrony własności intelektualnej organizowanego przez CTT CITTRU w dniu 24 października.

Data: 24 październik 2019, godz. 10:00-17:00

Miejsce: ul. Bobrzyńskiego 14C, Kraków, s. Titanic

Prowadzący: Adam Pawłowski

Wstęp bezpłatny.

Rejestracja obowiązkowa: Formularz rejestracyjny

Zamknięcie rejestracji 15 października.

Ze względu na duże zainteresowanie pierwszego kursu w maju, CTT CITTRU ponownie organizuje szkolenie "Własność intelektualna w pigułce". Zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa. Pragniemy jednak zaznaczyć, że ze względu na ograniczoną ilość miejsc, w przypadku dużego zainteresowania będziemy zmuszeni przeprowadzić selekcję uczestników. Pierwszeństwo w takim przypadku będą mieli pracownicy, doktoranci i studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego, a w dalszej kolejności pozostali zgłaszający, wg kolejności rejestracji.

Cel szkolenia: zapoznanie z podstawami własności intelektualnej.

Poziom: podstawowy, dla osób które nie miały wcześniejszej styczności z własnością przemysłową lub pragną przypomnieć sobie podstawy zagadnienia.

Plan szkolenia

- rola własności intelektualnej
- rodzaje praw własności intelektualnej (patenty, wzory użytkowe, wzory przemysłowe, znaki)
- procedury patentowe: krajowe, europejska, międzynarodowa
- procedury dla wzorów użytkowych
- patenty na programy komputerowe
- wzory przemysłowe, znaki towarowe
- jak czytać dokumenty patentowe
- klasyfikacje patentowe
- badania zdolności i czystości patentowej
- wyszukiwanie w bazach danych
- odpowiedzi na pytania

Szkolenie poprowadzi Adam Pawłowski - doświadczony rzecznik patentowy oraz właściciel kancelarii patentowej Eupatent, który posiada szeroką wiedzę na poruszane tematy. Nie pożałujecie uczestnictwa!

Rejestracja obowiązkowa: Formularz rejestracyjny