Wyniki konkursu do projektu "Inkubator Innowacyjności 2.0"

W dniu 19 czerwca 2019 r. odbyło się posiedzenie Rady Inwestycyjnej, podczas której poddano ocenie wnioski o dofinansowanie badań przedwdrożeniowych w ramach ogłoszonego przez CTT CITTRU konkursu w ramach projektu „Inkubator Innowacyjności 2.0.” finansowanego ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

W ramach projektu przyznano dofinansowanie dla sześciu zespołów prowadzących badania przedwdrożeniowe na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Lista rankingowa dostępna dla pracowników UJ znajduje się tutaj.

W ramach realizacji badań przedwdrożeniowych, dla wynalazków o szczególnie wysokim potencjale komercyjnym, zostaną sfinansowane działania związane z podniesieniem ich stopnia gotowości do wdrożenia.

Liczymy, że realizacja projektu przyczyni się do promocji osiągnięć naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego, wzmocnienia współpracy między środowiskiem naukowym Uczelni i otoczeniem gospodarczym, a także umożliwi opracowanie nowych produktów na bazie wynalazków stworzonych przez zespoły naukowe Uniwersytetu Jagiellońskiego.