Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Nawigacja Nawigacja

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Śniadanie VIP: zwolnienia podatkowe dla firm z sektora Life Science

Śniadanie VIP: zwolnienia podatkowe dla firm z sektora Life Science

Klaster LifeScience Kraków oraz Krakowski Park Technologiczny zapraszają na spotkanie, na którym m.in. omówią szczegółowe zasad programu "Polska Strefa Inwestycj".

We wrześniu 2018 roku zmieniły się w Polsce przepisy dotyczące wspierania nowych inwestycji. Na gruncie Ustawy o wspieraniu nowych inwestycji, która zastąpiła Ustawę o specjalnych strefach ekonomicznych, Krakowski Park Technologiczny udziela pomocy publicznej na obszarze województwa małopolskiego oraz powiatu jędrzejowskiego. Pomoc – w postaci zwolnienia z podatku dochodowego – mogą otrzymać firmy podejmujące nowe inwestycje. Sens nowych przepisów wyraża hasło „cała Polska strefą”.

Co ono w praktyce oznacza? Przedsiębiorca żeby otrzymać pomoc publiczną w postaci zwolnień podatkowych, nie musi inwestować na wyznaczonych (objętych statusem specjalnej strefy ekonomicznej) terenach. Może inwestować wszędzie, występując równocześnie do Krakowskiego Parku Technologicznego z wnioskiem o uzyskanie Decyzji o wsparciu.


Wszystkie firmy z szeroko rozumianego sektora Life Science, które prowadzą działalność produkcyjną lub badawczo-rozwojową i decydują się rozwinąć swoją działalność, mogą otrzymać wsparcie. O szczegółowych zasadach programu znanego jako Polska Strefa Inwestycji opowiedzą specjaliści z KPT podczas śniadania.

Prosimy o zgłoszenie swojego udziału za pośrednictwem FORMULARZA.

Zapraszamy do uczestnictwa w "Śniadaniu VIP" we wtorek, 19 marca 2019 o godz. 9:00 w Krakowskim Parku Technologicznym w sali Enterprise, przy ul. Podole 60.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny.