Bezpieczeństwo Wodne

W Katowicach zorganizowano szkolenie mające na celu uświadomienie problemów związanych z ochroną i dbałością o jakość wody.

We wtorek odbyło się szkolenie z zakresu bezpieczeństwa wodnego zorganizowane przez firmę Ekoenergia Silesia S.A.  Jednym z prelegentów był broker CITTRU, dr Renata Bartoszewicz, która opowiedziała o "Biologicznej Metodzie Ograniczania Rozwoju Bakterii Nitkowatych w Osadzie Czynnym w Oczyszczalniach Ścieków". Metoda powstała w Instytucie Nauk o Środowisku Wydziału Biologii UJ i jest chroniona patentami polskimi oraz wybranych krajów europejskich. Wykorzystuje ona naturalnie występujące w osadzie czynny organizmy - wrotki, które eliminują ze środowiska bakterie nitkowate będące przyczyną problemów eksploatacyjnych oczyszczalni ścieków.