Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Nawigacja Nawigacja

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Konferencja Porozumienia Akademickich Centrów Transferu Technologii PACTT w Poznaniu

Konferencja Porozumienia Akademickich Centrów Transferu Technologii PACTT w Poznaniu

W dniach 21-23 listopada 2018 r. odbyła się kolejna, szósta Ogólnopolska Konferencja Porozumienia Akademickich Centrów Transferu Technologii - PACTT. Spotkanie całego środowiska uczelnianych jednostek zajmujących się transferem wiedzy.

Tym razem spotkanie miało miejsce w Poznaniu, a jego gospodarzem było Centrum Innowacji i Transferu Technologii Uniwersytetu Przyrodniczego. W wydarzeniu wzięło udział niemal 150 osób, w tym pięcioosobowa delegacja CTT CITTRU.

Pierwszy dzień konferencji był poświęcony rezultatom projektu „InnCOM_PULS”, w ramach którego Uniwersytet Przyrodniczy opracował narzędzie zarządzania własnością intelektualną i procesami komercjalizacji oraz stworzył portal otwartych innowacji, transakcji, promocji i benchmarkingu komercjalizacji. Zaprezentowano również publikację „Proces komercjalizacji wyników B+R. Wybrane zagadnienia prawne” autorstwa radcy prawnego dr Izabeli Pietrzak-Abucewicz, stanowiącą zbiór praktycznych zaleceń dotyczących zagadnień z codziennej praktyki centrów transferu technologii.

W trakcie kolejnych dni konferencji odbył się szereg wykładów oraz paneli, również z uczestnictwem przedstawicieli CTT CITTRU. Gabriela Konopka-Cupiał, wspólnie z reprezentantami Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Porozumienia Spółek Celowych, wzięła udział w dyskusji poświęconej znaczeniu komercjalizacji w polityce naukowej i innowacyjnej państwa w kontekście zmian wprowadzanych przez Konstytucję dla Nauki. Krystian Gurba przedstawił prezentację na temat wynagradzania twórców komercjalizowanych wyników badań. Gabriela Konopka-Cupiał, wspólnie z Katarzyną Małek-Ziętek, zachęcały też do uczestnictwa w przyszłorocznej konferencji branżowej „Fizyka-Przemysł-Innowacje”, w której organizację włączyło się CTT CITTRU.

Wydarzenie było również doskonałą okazją do niezliczonych rozmów w bardziej lub mniej formalnej atmosferze i wymiany doświadczeń pomiędzy pracownikami centrów transferu technologii z 55 polskich CTT-ów zrzeszonych w PACTT.

Kolejna ogólnopolska konferencja PACTT już wiosną w Gdańsku.

Zobacz galerię zdjęć